fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Чому я живий

У вільному доступі з’явився фільм «Чому я живий» Віллена Новака

578

Одеська кіностудія презентувала у вільному доступі стрічку Віллена Новака «Чому я живий» — про події, які розгорталися в Україні напередодні та під час нацистської окупації у XX столітті.

Як повідомило Держкіно, за підтримки якого створено стрічку, Одеська кіностудія презентувала епічну сагу Віллена Новака (фільми «Камертон», «Принцеса на бобах» та інші), з нагоди Дня українського кіно.

Фільм, який на великі екрани вийшов у 2021 році, знятий на основі реальних подій, які стались у Маріуполі під час Другої світової війни. “Сьогодні Україна знову доводить свою незалежність та демонструє світові незламність, тому стрічка актуальна як ніколи”, — пишуть творці на своїй facebook-сторінці.

Автором сценарію стрічки «Чому я живий» є письменник і драматург Євген Митько — побут довоєнного Маріуполя, непрості взаємини людей різних національностей, справжня дружба і пристрасне кохання, нацистська окупація й порятунок. Твір є автобіографічним: сам Євген Миколайович народився в Маріуполі у 30-ті роки та пройшов окупацію. Наприкінці 90-х років сценарист висловив бажання, щоб режисером картини виступив тільки Віллен Новак. Понад 20 років сценарій чекав на реалізацію.

За темою: Про зйомки: творці фільму “Чому я живий” представили бекстейдж

За сюжетом, Юні Фрося та її коханий Льончик мріють одружитися, але батько дівчини категорично проти євреїв в сім’ї. Життя закоханих безповоротно змінюється, коли їхні рідні та мільйони інших людей стають жертвами війни. Героям доведеться пережити окупацію і фашистський терор, щоб зберегти любов та людяність у найтемніші часи.

Дивіться повнометражну драму Віллена Новака на Youtube-каналі Одеської кіностудії або у нас на сторінці нижче.

У ролях: Роланд Мішко, Анастасія Марків, Віктор Жданов, Ірина Мельник, Ольга Радчук, Олексій Горбунов, Георгій Делієв, Максим Горай, Олена Рєпіна, Анастасія Борисова та інші. Оператор-постановник фільму – Данил Дєдков, художник-постановник – Віктор Фомін, композитор – Володимир Гронський. Продюсери – Андрій Осіпов та Олена Дементьєва.

Епічна сага, за словами авторів, закликає до терпіння і людяності, до взаємної підтримки та любові. Нині фільм Віллена Новака продовжує свою фестивальну історію: серед його відзнак – нагороди британського Europe Film Festival U.K., американського International Filmmaker Festival of New York, ANATOLIAN FILM AWARDS у Туреччині, Silk Road Film Awards Cannes у Франції, High Tatras Film & Video Festival у Словаччині та багатьох інших.

Читайте також

Анімаційна стрічка «Віктор_Робот» Анатолія Лавренішина вийшла онлайн