fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Тепер я турок

Фільм “Чому я живий” Віллена Новака вийде на великі екрани восени 2021 року

1 233

Національна прем’єра фільму “Чому я живий” — про кохання українки та єврея на початку Другої світової війни — з Віктором Ждановим у головній ролі запланована на осінь 2021 року.

Як повідомляє Держкіно, Одеська кіностудія представила нову завершену стрічку режисера Віллена Новака “Чому я живий” (робоча назва – “Тепер я турок, не козак…”), копродукції Україна, Грузія.

За сюжетом воєнної драми, місто Маріуполь. Дві родини: українська та єврейська. Так сталося, що в їхні взаєминах намішано все: радощі й печалі, любов та ненависть, пристрасть й непорозуміння. Ця трагікомічна історія розгортається на тлі початка Другої світової війни. За словами авторів, кінокартина “Чому я живий” — це заклик до терпіння і людяності, до взаємної підтримки та любові.

Автором сценарію є письменник і драматург Євген Митько. Твір є автобіографічним – Євген Миколайович народився в Маріуполі та у дитячі роки пережив окупацію.

За темою: «Тепер я турок, не козак…»: завершилися зйомки фільму з Віктором Ждановим у головній ролі

Наприкінці 1990-х років сценарист висловив бажання, щоб режисером картини виступив Віллен Новак. Сценарій чекав на реалізацію понад 20 років, поки кінопроєкт (робоча назва “Тепер я турок, не козак…”) не став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно. Бюджет стрічки становить 46,2 млн грн, з яких 80% коштом державної підтримки.

Це є одним з наймасштабніших кінопроектів в Україні, – повідомляє PR-служба Одеської кіностудії, яка виступає виробником картини. Одну з головних ролей у стрічці виконав Віктор Жданов («Захар Беркут», «Додому», «Кіборги. Герої не вмирають»). Також у фільмі зіграли: Ірина Мельник, Ольга Радчук, Артем Вільбік («Я тебе знайду», «Суддя», «Готель «Купідон»), Олексій Горбунов, Георгій Делієв, Анастасія Борисова.

Поряд із відомими і досвідченими акторами до акторського складу картини увійшло багато нових молодих облич, серед яких: Роланд Мішко, Анастасія Марків (учасниця 10-ого сезону телепрограми «Х-Фактор») та Максим Горай.

Фільм є поєднанням поколінь, адже режисер-поставник картини Віллен Новак – представник «старої школи» («Вторгнення», «Дві версії одного зіткнення», «Гу-га», «Принцеса на бобах»), а оператор-поставник – молодий Данило Дедков, який до цього зняв повнометражний фільм «Це я». Художник-постановник проєкту – Віктор Фомін, композитор – Володимир Гронський. Генеральний продюсер – Андрій Осіпов.

Зйомки стрічки “Чому я живий” проходили як на території Одеси, так і області. Однією з основних локацій фільму стало село Ковалівка Біляївського району.

Кадри зі зйомок

Чому я живий

Нагадаємо, попередній фільм Одеської кіностудії (спільний українсько-грузинський кінопроєкт) «Антон і червона химера» режисера Зази Урушадзе — про дружбу двох маленьких хлопчиків в період великих історичних подій в Україні — стартував в прокаті 18 березня 2021 року.

Читайте також

Фільм про фільм: як знімали «Антон і червона хімера» Зази Урушадзе