fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

артінсталяції Марії Куліковської

Режисерка «Забутих» Дар’я Онищенко зніме психологічний трилер «Доручення»

325

Провокативна перформерка і скульпторка Марія Куліковська планує створити для нового копродукційного фільму Дар’ї Онищенко «Доручення» цілу низку незвичайних артінсталяцій.

Режисерка Дар’я Онищенко та скульпторка Марія Куліковська, після спільної роботи в фільмі «Забуті», продовжать співпрацю в новому фільмі «Доручення». Про це “Новому українському кіно” повідомили у пресслужбі Up Ua Studio.

Психологічний трилер, в основі якого лежатиме твір відомого швейцарського письменника, на інтелектуальному рівні розбирає питання світосприйняття в умовах постійного перебування в соціальних мережах, під спостереженням різних ЗМІ. Нові артінсталяції Марії Куліковської мають розповісти про стосунки сучасної людини з різними комп’ютерними технологіями, з об’єктивами телекамер і фотоапаратів.

Для фільму «Доручення» Марія має створити бункер маніяка, жорстокого насильника та вбивці, який окрім цього ще й божевільний митець: ця людина створює неймовірно жорстокі творіння, шукаючи красу й величність у насильстві. За зізнаннями режисерки та скульпторки, цей герой віддзеркалює наш сучасний світ: починаючи з терактів у вежах-близнюках у Нью-Йорку 2001 року, наш світ перетворився на збоченця, спостерігача за насильством, поціновувача жахіть на екрані. Інсталяції, створені під час роботи над фільмом, потім подорожуватимуть музеями світу.

артінсталяції Марії Куліковської

На участь у майбутній кінокартині вже погодилися відомі європейські актори. Одну з головних ролей має зіграти зірка німецького кіно, актор Себастіан Кох, який зараз багато знімається в Голлівуді й відомий українському глядачу з його ролі в серіалі «Батьківщина». Також автори проєкту хочуть долучити до зйомок відомого данського актора Класса Банга, який грав головну роль у фільмі «Квадрат» (переможець Каннського кінофестивалю, володар премії «Оскар» за найкращий іноземний фільм).

«Ми всі живемо у світі лайків, — каже Дар’я Онищенко. — Особливо зараз, під час пандемії, всі події у світі та війни відійшли на задній план. Люди намагаються імітувати життя у фейсбуці або інстаграмі. Замість почуттів з’являються „пости“, ми створюємо фейкову реальність для самих себе. І дедалі частіше виникає burn out, перенавантаження від соціальних мереж: хочеться втекти, вимкнути всі телефони, планшети, ноутбуки. Але ця гра — спостерігати і бути під спостереженням — не припиняється, ми повертаємося до монітора і знову натискаємо на кнопки…».

Новий копродукційний проєкт режисерки Дар’ї Онищенко «Доручення», дія якого, так само як і у «Забутих», частково відбуватиметься на сході України, а частково — у Швейцарії.

По темі: “Забуті”: фільм про життя на окупованому Донбасі (цікаві факти)

Фільм планується у співпраці з Німеччиною (компанія «Мейз Пікчерс»), Швейцарією (продюсер Клаудія Леман, компанія «Леман Сістерс») та Україною. Наша держава виступить міноритарною стороною, реалізовувати його буде продюсерка Поліна Герман та її Up Ua Studio. Для української продюсерської компанії Up Ua Studio ця робота стане першим міжнародним копродукційним проєктом, хоча засновниця  і продюсерка компанії Поліна Герман уже працювала з копродукційними проєктами.

По темі: Засновниця Up Ua Studio, продюсерка Поліна Герман: плануємо повторити “Кіновернісажі просто неба” у 2021 році

Режисерка Дар’я Онищенко зізнається, що у студентські роки захоплювалася фільмами Антоніоні, тож до референсів можна буде віднести його легендарну картину «Фотозбільшення», плакат до якої вона вважає одним із найвдаліших за всю історію кіно. Випадкова схожість і в тому, що головна героїня у майбутній картині — також рудоволоса. Питання сприйняття сучасного мистецтва постмодерну цікаво представлене в роботі шведського режисера Рубена Остланда «Квадрат». Цей фільм також є одним із референсів.

Нагадаємо, проєкт нового фільму «Доручення» режисерки Дар‘ї Онищенко та продюсерки Поліни Герман був представлений на 14-му конкурсі кінопроєктів Державного агентства України з питань кіно. Проект перебуває на етапі препродакшену. Зйомки стартують 2021 року.

Читайте також –

“Малевич”: в Україні знімуть байопік про творця “Чорного квадрата”