fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

парфенон

В прокат виходить фільм «Парфенон / Стасіс» Мантаса Кведаравічюса

406

З 29 жовтня в Україні стартує спеціалізований кінотеатральний прокат артхаусного фільму «Парфенон / Стасіс» Мантаса Кведаравічюса, який триватиме по 4 листопада. Обмеження 18+

Як повідомляє Держкіно, прокат буде спрямований на аудиторію артхаусного кіно та відбудеться в найбільших містах України із лімітованою кількістю показів за участі представників творчої команди фільму.

«Парфенон / STÁSIS / Стасіс» є повнометражним ігровим дебютом Мантаса Кведаравічюса. Світова прем’єра стрічки відбулась на “Тижні критиків” 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю у вересні 2019 року. Українська прем’єра – у міжнародному конкурсі повнометражних фільмів на 49-му Molodist Kyiv International Film Festival у серпні 2020 року.

Фільм базується на трирічному етнографічному дослідженні Мантаса Кведаравічюса в Афінах, Одесі та Стамбулі. Сюжет по’вязує кримінальна та любовна історії героїв, що проведуть глядача крізь сьогоденне життя кожного з цих міст.

Дивіться міжнародний трейлер фільму «Парфенон / STÁSIS»: відео Обмеження 18+

Зйомки фільму відбувались в Україні, Греції, Туреччині, Уганді та Литві, на всіх етапах виробництва працювали українські спеціалісти. Головні ролі виконують Рита Бурковська та Ганна Білоброва, Мехді Мохаммед та Гарип Оздем.

Оператором-постановником фільму разом із Мантасом є В’ячеслав Цвєтков, художником-постановником Юрій Григорович, звукооператором – Андрій Нідзельський, кастинг-директором – Алла Самойленко. Також над фільмом працювали режисерка монтажу Дуня Січйов (“Іній”), звукорежисер Роберт Вокер, 2020) та звукодизайнер Ніколас Бекер.

Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, у копродукції Литви, України та Франції. Основною виробничою компанією є Студія Уляна Кім (Уляна Кім), яка працює у спільному виробництві з українською ESSE Production House (Віталій Шереметьєв та Наталія Лібет) та французькою – Rouge International (Жюлі Ґайє, Антон Сенаой та Надія Турінцєв), а також власною виробничою компанією Мантаса Кведаравічюса – Extimacy Films.

По темі: Продюсерка Наталія Лібет про «Парфенон»: “Цей фільм змінив долі учасників команди”

Сьогодні, 29 жовтня, до 23:59 включно є можливість переглянути онлайн фільм на сайті кінофестивалю Kharkiv MeetDocs, який триває з 26 до 31 жовтня в онлайн-форматі через посилення в Харкові карантину.

parthenon stasis

Читайте також

14 фільмів, над якими Україна зараз працює спільно з країнами ЄС