fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Орталан Нарімана Алієва

Історичну драму «Орталан» Нарімана Алієва відібрано до Berlinale Co-Production Market

215

Майбутній фільм «Орталан» режисера «Додому» Нарімана Алієва — про депортацію кримськотатарського народу — став одним із 19 проєктів, які обрали серед 295 заявок офіційного відбору Berlinale Co-Production Market.

Про це повідомляє PR-служба стрічки. 19-ий Берлінський копродукційний кіноринок — одна з найбільших індустрійних подій в Європі. У її рамках зустрінуться майже 550 продюсерів та інвесторів із досвідом міжнародної копродукції для обговорення нових проєктів та нетворкінгу з професіоналами-однодумцями.

Щороку до копродукційного ринку в Берліні потрапляє близько 30-ти ретельно відібраних майбутніх повнометражних фільмів. У 2022-му подія відбудеться онлайн.

«Берлінський копродукційний кіноринок є одним із найбільших майданчиків у світі для пошуку міжнародних партнерів, які долучаться до спільного виробництва. Я радий, що “Орталан” потрапив до офіційного відбору кіноринку. Це дає можливість привернути до проєкту широку увагу потенційних партнерів. Взагалі це важливий та необхідний етап роботи над фільмом, адже саме зараз ми закладаємо фундамент для подальшої реалізації потенціалу роботи», — коментує режисер фільму Наріман Алієв.

За темою: «Орталан»: Наріман Алієв зніме фільм про депортацію кримських татар 1944 року

«Орталан» — історична драма про депортацію кримськотатарського народу. Події фільму відбуваються в Криму у травні 1944 року. Юнак Ісмаїл, повернувшись з гір, зустрічає своє село спорожнілим. Розгублений, він вирушає на пошуки рідних та відповідей.

Орталан Нарімана Алієва

Фото: Альона Лобанова, сімейні архіви Нарімана Алієва. Візуальне рішення: Анастасія Весна

Продюсери фільму — Володимир Яценко та Анна Соболевська, співзасновники кінопродакшену ForeFilms («Додому», «Атлантида») , який займатиметься виробництвом фільму.

Раніше проєкт картини посів друге місце у категорії ігрових повнометражних фільмів художньої та культурної значущості Сімнадцятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно та отримав грант від Українського культурного фонду на написання сценарію. Також восени 2021 року «Орталан» представили на кіноринку Connecting Cottbus, де він отримав нагороду Avanpost Pitch Packaging Award.

Berlinale Co-Production Market відбудеться з 12 по 16 лютого 2022 року.

Читайте також

Фільм «Клондайк» увійшов до програми Берлінале-2022 (тизер)