fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Орталан фільм

«Орталан»: Наріман Алієв зніме фільм про депортацію кримських татар 1944 року

305

Режисер фільму «Додому» Наріман Алієв почав роботу над історичною драмою «Орталан» («ORTALAN») — фільм розповість історію трагедії цілого народу через історію одного хлопчика.

Події фільму розгортаються під час депортації кримськотатарського народу в 1944 році. Головний герой — юнак Ісмаїл, який повертається з гір до рідного села Орталан, та знаходить його порожнім. Він вирушає на пошуки своєї сім’ї та відповідей.

«Орталан — назва селища, звідки в 1944 році була депортована моя бабуся Гульсум; воно має для мене особисте значення. Немає жодної кримськотатарської сім’ї, яку не зачепило б це лихо. Моя задача — через історію одного хлопчика розповісти історію трагедії цілого народу, який в один день зник зі своєї батьківщини», — пояснює Наріман Алієв.

Орталан фільм

Фото: Альона Лобанова, сімейні архіви Нарімана Алієва. Візуальне рішення: Анастасія Весна

Проєкт стрічки посів друге місце у категорії авторських фільмів Сімнадцятого конкурсного відбору Державної агенції з питань кінематографії та отримає фінансову підтримку України у розмірі 80% від загального бюджету. Восени проєкт майбутнього фільму буде представлений у секції пітчингів cocoPITCH 2021 на кіноринку Connecting Cottbus. Захід, який традиційно відбувається в рамках міжнародного кінофестивалю у Котбусі (Німеччина) – одна із найголовніших індустрійних подій Східної Європи.

Продюсерами «Орталан» виступають Володимир Яценко та Анна Соболевська, співзасновники кінопродакшену ForeFilms, який займатиметься виробництвом фільму.

За темою: Триматися коріння. Рецензія на фільм “Додому” Нарімана Алієва

Нагадаємо, дебютний фільм Нарімана Алієва «Додому» вийшов у 2019 році – прем’єра стрічки відбулася в рамках секції «Особливий погляд» 72-го Каннського кінофестивалю. В тому ж році стрічка здобула гран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю та була обрана у якості національного кандидата на премію «Оскар».

Зйомки «Орталан» заплановані на травень-серпень 2022 року. Прем’єра стрічки очікується у 2023 році.

Читайте також

Вийшов офіційний трейлер документального фільму «Депортація 44-46»