fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Сторонній

Фільм «Сторонній» Дмитра Томашпольського вийде у серпні 2021

449

Фантастичний детектив Дмитра Томашпольського «Сторонній» вийде у кінотеатральний прокат України 19 серпня 2021 року.

Про це повідомляє Держкіно. Як зазначається, впродовж минулого року прем’єри «Стороннього» відбулись у 14 країнах світу, серед яких Японія, США, Бразилія, Південна Корея, Канада, Норвегія, Португалія, Великобританія, Італія та інших. Стрічку Дмитра Томашпольського було запрошено до участі у 22 міжнародних кінофестивалях, де вона отримала 11 нагород.

За темою: «Вигадливий та аванґардний»: головне з рецензій на фільм «Сторонній»

Картина «Сторонній / Stranger» увійшла у ТОП 20 найкращих фільмів жахів 2020 року за версією британського видання The People`s Movies. На думку видання, фільм режисера Дмитра Томашпольського “глибоко триповий”, а також “розумним і моторошним”. “Сторонній” досліджує складні філософські питання за допомогою багатого кінематографічного словника, який постійно дивує і кидає виклик”.

За даними International Commission on Missing (ICMP), кожні три хвилини на планеті Земля безслідно зникає одна людина. Щорічно – більш п’яти мільйонів… Команда синхронного плавання зникла під водою у басейні під час виступу, а пацієнтка водолікарні пропала під час прийому хвойно-перлинної ванни. Яким чином ці справи пов’язані та як це стосується ляльки із живим волоссям? Це доведеться розслідувати інспектору Глуховській, у кар’єрі якої немає жодної нерозкритої справи. А ще їй доведеться з’ясувати, хто вона насправді.

Європейська прем’єра фільму відбулася у основній конкурсній програмі 15-ого Хаапсалуського фестивалю фільмів жахів та фантастики Haapsalu Horror and Fantasy Film Festival (HÕFF) в Естонії, який відбувався у 2020 році онлайн. Фестиваль входить до Європейської федерації кінофестивалей жанру фантастики The Méliès International Festivals Federation (MIFF).

У головних ролях – Анастасія Євтушенко, Даша Трегубова, Сергій Калантай. Автор сценарію та режисер-постановник – Дмитро Томашпольський. Продюсер – Олена Дем’яненко. Виробництво – “Кінокомпанія Гагарін Медіа” за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Дистриб’ютор – кінокомпанія Сineverse.

сторонній

Фото: Держкіно

Нагадаємо, незабаром буде також оголошена українська та міжнародна прем’єри ігрового фантастичного експериментального фільму «Простір / Space» режисера Дмитра Томашпольського, виробництва Gagarin Media Film Company (“Кінокомпанія Гагарін Медіа”).

Читайте також

“F63.9 Хвороба кохання”: фільм Дмитра Томашпольського та Олени Дем’яненко виклали в мережу