fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Земля Івана

Фільм «Земля Івана» відібрано для участі у престижному фестивалі Hot Docs у Торонто

527

Дебютний документальний фільм-портрет «Земля Івана» режисера Андрія Лисецького розповідає про життя українського митця та останнього представника поліського народного живопису Івана Приходька.

У конкурсній програмі одного із п’яти найвпливовіших міжнародних фестивалей документального кіно — Hot Docs Canadian International Documentary Festival у Торонто, відбудеться міжнародна прем‘єра фільму «Земля Івана», повідомили порталу “Нове українське кіно” у пресслужбі «Магіка-фільм».

Цікаво, що переможець премії Hot Docs 2021 за найкращу міжнародну документальну стрічку претендує на розгляд Оскара. Також цей фестиваль, який цьогоріч відбуватиметься з 29 квітня по 9 травня, визнаний BAFTA як один із найбільш довірених і шанованих арбітрів передового досвіду у мистецтві короткометражних фільмів.

Зазначимо, український глядач зможе побачити фільм онлайн майже на місяць раніше, з 31 березня по 4 квітня, в межах конкурсної програми DOCU/Україна 18-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

За темою: “Земля Івана”: вихід документальної стрічки слід чекати з весни 2021 року

Іван Приходько — один із останніх народних художників України. Він самоук, живе в селі, і все, що виходить з-під його пензликів чи різця — наївне та чесне мистецтво. Його світосприйняття, його внутрішній світ сповнені краси та радості. Одного дня картини Івана потрапляють на виставку в Мистецькому арсеналі — головному виставковому центрі країни. Чи проміняє він маленьку сільську хатинку на гламурне міське життя й товариство арт-критиків та агентів?

За словами авторів картини, це історія життя, сповнена щирості, гармонії та давніх ритуалів. Це новий світ, який вас здивує. Це його земля – «Земля Івана».

Дивіться десятихвилинний тизер до стрічки «Земля Івана»: відео

Режисер та оператор — Андрій Лисецький, звук — Борис Петер, продюсери — Геннадій Кофман, Ольга Бесхмельниціна, виробництво — «Магіка-Фільм» (MaGiKa Film) за підтримки Держкіно України.

Кадри з фільму

Земля Івана

Земля Івана

Земля Івана

Нагадаємо, проєкт фільму став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державне фінансування у розмірі 1 млн 955 тис. 550 грн. при загальній вартості виробництва — 2 млн 607 тис. 400 грн.

Виробництво фільму завершилося у квітні 2019 року. Зйомки проходили в селі Дударики, що на Київщині, та у Києві і тривали близько трьох років.

Читайте також

Фільм “Я працюю на цвинтарі” покажуть на фестивалі в Італії