fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільми «Як там Катя?» та «Синдром Гамлета» відзначили нагородами у Локарно

123

Український фільм «Як там Катя?» отримав дві нагороди на 75-у Міжнародному кінофестивалі у Локарно, а документальна копродукція про Україну «Синдром Гамлета» виграла Гран-прі «Тижня критики».

Як повідомила PR-агенція Move In Movie, дебютний повнометражний фільм Крістіни Тинькевич «Як там Катя?» був представлений в конкурсній програмі “Concorso Cineasti del presente” (“Конкурс кінематографістів сьогодення”). Саме в Локарно відбулася світова прем’єра стрічки.

Стрічка «Як там Катя?» отримала спеціальний приз журі Ciné+, який передбачає промо-кампанію фільму-переможця на суму 25 000 швейцарських франків на французькому телеканалі Ciné+ під час прокату у кінотеатрах Франції. А виконавицю головної ролі Анастасію Карпенко визнали найкращою акторкою.

“Коли ми їхали на фестиваль представляти фільм, я не сподівалася на нагороди. Адже показати фільм на такому фестивалі, як в Локарно, – це вже нагорода. Але приз – це визнання того, що наша робота над створення стрічки була не дарма. І я невимовно рада за Настю, яка отримала головну акторську нагороду”, – додала режисерка Крістіна Тинькевич.

як там катя

Фото: від PR-агенції Move In Movie

Виробництвом стрічки займалась компанія EVOS FILM за підтримки Державного агентства України з питань кіно України. Продюсерами стрічки виступили Ольга Матат та Влад Дудко, оператор-постановник – Влад Воронін, художник-постановник – Влад Дудко, звукорежисер – Сергій Степанський Над сценарієм разом з режисеркою працювали Сергій Касторних, Юлія Гончар та Наталія Блок. Міжнародна промоція стрічки відбувається за підтримки Українського Інституту в межах програми “proMOTION”.

Дебютний повнометражний фільм Крістіни Тинькевич “Як там Катя?” розповідає про лікарку швидкої допомоги Анну, яка намагається відшукати справедливість у цьому недосконалому світі.

Крім того в рамках кінофестивалю в Локарно Гран-прі «Тижня критики» як найкращий фільм отримала польсько-німецька документальна копродукція «Синдром Гамлета» / The Hamlet Syndrome режисерів Ельвіри Нєвєри та Пьотра Росоловського, знята повністю в Україні і з українськими героями. Більш детально про це розповіла пресслужба фільму «Синдром Гамлета».

«Синдром Гамлета» — це потужний портрет яскравого покоління молодих українців, народжених після розпаду Радянського Союзу, сформованих Майданом 2013 року, натхнених силою політичних змін та зранених війною.

«Цей фільм блискуче висловлює гамлетівську дилему української молоді. Фільм передає відчуття та досвід героїв в умовах необхідності робити важкий вибір, коли можливості вибору обмежені через жорстоку війну. Продумана до дрібниць кіномова створює універсальний фільм», – з заяви членів журі.

«Синдром Гамлета»

Кадр із фільму «Синдром Гамлета»

Також фільм також отримав премію незалежних швейцарських критиків “Boccalino d’Oro” за найкращий документальний фільм кінофестивалю у Локарно.

В рамках «Тижня критики» Міжнародного кінофестивалю у Локарно відбулась міжнародна прем’єра фільму. Під час прем’єрного показу були присутніми декілька героїв фільму, зокрема, акторка Оксана Черкашина («Погані дороги», «Клондайк») та один із головних героїв – Ярослав Гавянець, який наразі служить у Збройних силах України. Під час прем’єри знімальна група фільму провела акцію на підтримку України.

Photo by Joshua Sternlicht

За кілька місяців до повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році п’ятеро молодих людей беруть участь у створені унікальної театральної постановки, яка намагається пов’язати їхній досвід війни з шекспірівським «Гамлетом». Для кожного з них сцена стає платформою для вираження своїх переживань та травм через можливість поставити самим собі запитання «бути чи не бути» на тлі дилеми, яка є в житті кожного з героїв.

Головні герої борються з розчаруванням, безсиллям і гнівом, намагаючись навести лад у своєму житті, часом занурюючись у болісне минуле: Славік, який пройшов пекло війни та полону, бувши солдатом-кіборгом, Катя, яка прагне вибачення матері за те, що пішла воювати, Родіон, який втік з Донбасу, проте й далі стикається з гомофобією, яка зростає, Романа, який досі бореться з травматичними спогадами свого військового досвіду у якості фельдшера на полі бою, та Оксани, яка просто хоче забути та виїхати з країни. Напружені репетиції вистави поєднуються зі сценами з життя героїв, створюючи потужний портрет покоління, яке намагається подолати травму війни, що після вторгнення Росії не лишається у минулому, а стає їх сьогоденням і майбутнім.

Фільм «Синдром Гамлета» реалізовано у співпраці студій “Balapolis” (Польща), та “Kundschafter Filmproduktion” (Німеччина). Співпродюсери – CANAL +, SÜDWESTRUNDFUNK. У співпраці з ARTE та спільно з “Chicken & Egg Pictures”. Стрічка створена за підтримки: Польського кіноінституту, Польсько-німецького кінофонду, Medienboard Berlin-Brandenburg, програми Creative Europe MEDIA, Німецької федеральної ради кіно, Комісії з культури та медіа (BKM).

Нагадаємо, Міжнародний кінофестиваль в Локарно – один з найдавніших та найпрестижніших кінооглядів світу, започаткований у 1946 році. Він вважається четвертим за важливістю після Канн, Венеції і Берліна європейським кінофестивалем.

Читайте також

Фільм “Мати Апостолів” Зази Буадзе переміг на міжнародному кінофестивалі у Гонконзі