Українські копродукційні фільми 2021, які варті вашої уваги
«Пік страху», «Антон і червона химера», «Казка про Коника», «Носоріг», «Клондайк» та інші – до Міжнародного дня кіно дивіться добірку українських копродукційних фільмів, які вийшли на великі екрани у 2021 році, а також майбутні релізи.
З початку 2021 року в Україні вийшло чотири українських повнометражних фільми: два ігрових та два документальних, знятих у копродукції з іншими країнами. З нагоди Міжнародного дня кіно редакція порталу “Нове українське кіно” склала добірку українських копродукційних фільмів, які варті вашої уваги.
У першій половині 2022 року чекаємо також на наступні стрічки спільного виробництва: «Носоріг» Олега Сенцова, «Еґреґор» Станіслава Капралова, «Щедрик» Олесі Моргунець-Ісаєнко, «Небо-парасолька» Зази Буадзе, «Цензорка» Петера Керекеша та ін.
Крім того, українські кіновиробники наразі працюють спільно з іншими країнами як мінімум над 12 новими майбутніми релізами, серед яких: «Клондайк» Марини Ер Горбач, «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Спас» Максима Наконечного, «Відблиск» Валентина Васяновича, «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» Тараса Томенка, «Редакція» Романа Бондарчука, «Свято Хризантем» Семена Мозгового, «Тривала втеча» Андреа Маньяні та ін. Важливо, що деякі з цих фільмів увійшли до програм таких міжнародних кінофестивалей, як Санденс, Берлінале, Венеційського та Варшавського кінофестивалей тощо, а також отримали фінансову підтримку від європейських фондів.
Пік страху
Прокат в Україні: 28 січня 2021 року
Спільне виробництво: Україна, США, Іспанія – 2020
«Пік страху / Let it Snow» – дебютна повнометражна картина режисера Станіслава Капралова, з українською акторкою Іванною Cахно («Тихоокеанський рубіж: Повстання», «Шпигун, який мене кинув») в головній ролі. Для показу в США трилер придбав найбільший американський дистриб’ютор «Lionsgate».
Приваблива американська пара сноубордистів, любителів фрірайду, відправляється до засніжених гір мальовничої Грузії. Здається, що на них очікує лише краса, спокій та насолода. Але тихе місце насправді розриває на частини безликий вершник, в якого є своя місія. І, на жаль, молода туристка не повинна стати на заваді. Для усіх, хто вирішив дати бій, настає пік страху.
Виробництво фільму з українського боку – Solar Media Entertainment. За підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Антон і червона химера
Прокат в Україні: 18 березня 2021 року
Спільне виробництво: Україна, Грузія, Литва – 2019
Історичний екшн «Антон і червона химера» – останній фільм відомого грузинського режисера Зази Урушадзе, номінанта на «Оскар» та «Золотий глобус» за фільм про війну в Абхазії «Мандарини». Сценарій стрічки був написаний за мотивами книги «Антон, його друг і російська революція» канадського письменника Дейла Еслера, нащадка німецьких колоністів із України. В основі сюжету закладена родинна історія матері письменника.
Стрічка розповідає про події, які відбувались на півдні України у 20-х роках минулого століття та були надовго викреслені з радянської історії. Початок експропріації та великого терору України більшовиками перед першою хвилею Голодомору. Десятирічний Антон та його друг Яша, християнин та іудей, мимоволі стають свідками великих історичних подій. На їхніх очах розгоряється збройне повстання селян проти більшовиків, які на чолі з Левом Троцьким несуть голод і смерть у мирні села, руйнуючи все на своєму шляху. Проте діти сприймають події навколо себе як цікаву гру, й їхню дружбу не можуть зруйнувати ані червона химера російської революції, ані все криваве ХХ століття…
Виробництво фільму з українського боку – “ІнсайтМедіа” продюсерський центр, Одеська кіностудія. За підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Казка про Коника
Прокат в Україні: 9 вересня 2021 року
Спільне виробництво: Україна, Естонія – 2021
Документально-анімаційний фільм «Казка про Коника» режисерів Уляни Осовської та Дениса Страшного у 2020 році був презентований на індустріальній секції головного світового фестивалю документального кіно IDFA.
Фільм розповідає про найвідомішого українця в Естонії — Анатолія Лютюка і його волонтерську місію на Донбасі. Окрім своєї волонтерської діяльності, Анатолій також збирає добрі історії, адже багато років тому дав обітницю щодня знаходити щось добре. У цьому йому допомагає дерев’яний Коник, який стає героєм казок про тварин на війні, написаних за мотивами реальних подій.
Виробництво фільму з українського боку – режисерське об’єднання Docutoloka за участі анімаційної студії Ridni Animation. Проєкт підтримали Український культурний фонд, Український інститут та Естонський кіноінститут.
Цей дощ ніколи не скінчиться
Прем’єра в Україні: 27 березня 2021 року
Спільне виробництво: Україна, Латвія, Німеччина, Катар – 2020
Документальна стрічка «Цей дощ ніколи не скінчиться» української режисерки Аліни Горлової. Світова прем’єра відбулася у 2020 році на найбільшому світовому фестивалі документального кіно IDFA в Амстердамі, де фільм отримав нагороду «Найкращий повнометражний фільм» в секції «Перша Поява». Прем’єра в Україні відбулася 27 березня 2021 року в світовій конкурсній програмі Docudays UA, де картина отримала спеціальну правозахисну нагороду від незалежної платформи Current Time.
Фільм запрошує глядача доєднатися до потужної та візуально вражаючої монохромної подорожі Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі «війна-мир». Андрій Сулейман разом із батьками переїхав із Сирії в Україну, але знову зустрівся із війною уже в новій країні. Він є волонтером Червоного Хреста та працює з жертвами збройного конфлікту.
Виробництво фільму з українського боку – TABOR production. Стрічка була профінансована Держкіно України, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute, та підтримана Українським Інститутом в міжнародному просуванні завдяки програмі proMOTION.
Читайте також