fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Парфенон

Психологічна драма «Парфенон» Мантаса Кведаравічюса вийшла онлайн

261

Переглянути фільм литовського режисера Мантаса Кведаравічюса «Парфенон» можна в онлайн-кінотетарі. 50% з кожного проданого квитка передуть на евакуацію з Маріуполя та підтримку маріупольців, що були змушені покинути свої домівки.

Про це повідомляє прес-служба Takflix.com. «Парфенон» є повнометражним ігровим дебютом Мантаса Кведаравічюса. Світова прем’єра стрічки відбулась на “Тижні критиків” 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю у вересні 2019 року. Українська прем’єра – у міжнародному конкурсі повнометражних фільмів на 49-му Molodist Kyiv International Film Festival у серпні 2020 року.

Це психологічна драма 2019 року, яка досліджує вплив минулого, внутрішні й зовнішні кордони людини, її бажання та пам’ять. Події фільму розгортаються в Афінах, Одесі та Стамбулі.

За сюжетом, у дешевому борделі біля підніжжя афінської фортеці чоловік пригадує значні події свого життя. Його пошуки любові і слави переповідають і переживають інші: повія з невиліковним минулим, гангстер, за яким полює зла доля, зневірена художниця-іконописець. В одній з історій чоловік знаходить своє багатство, в іншій – стає бродягою-пророком, у ще іншій – повертається додому до своєї дружини. Спогади зраджують його, але він знає напевно, що в одному з цих життів його буде вбито.

Одну з головних ролей у «Парфеноні» зіграла Рита Бурковська – це повнометражний дебют акторки. Наступною роботою Бурковської стала стрічка «Бачення метелика» Максима Наконечного, де вона зіграла головну героїню аеророзвідницю Лілю.

За темою: Продюсерка Наталія Лібет про «Парфенон»: “Цей фільм змінив долі учасників команди”

Оператором-постановником «Парфенону» разом з Мантасом був В’ячеслав Цвєтков. Він допомагав створювати попередню роботу режисера «Маріуполіс», а також такі українські фільми: «Брама», «Жінки, що грають в ігри», «Холодний яр», «Земля блакитна, ніби апельсин» та інші.

Дивіться фільм «Парфенон» в онлайн-кінотеатрі за посиланням (обмеження 18+). Стрічка доступна мовою оригіналу з українськими субтитрами на території України. Нижче дивіться трейлер.

Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, у копродукції Литви, України та Франції. Основною виробничою компанією є Студія Уляна Кім (Уляна Кім), яка працює у спільному виробництві з українською ESSE Production House (Віталій Шереметьєв та Наталія Лібет) та французькою – Rouge International (Жюлі Ґайє, Антон Сенаой та Надія Турінцєв), а також власною виробничою компанією Мантаса Кведаравічюса – Extimacy Films.

Мантас Кведаравічюс присвятив три роки етнографічному дослідженню, щоб втілити ідею. Тривале спостереження помітне і в його попередніх роботах. Стрічка «Барзах» (2011) про тортури та викрадення людей у Чечні здобула відзнаку Берлінського кінофестивалю. Ще один фільм Мантаса «Маріуполіс» присвячений фіксації повсякденного життя мешканців Маріуполя в умовах війни.

Кінотеатральний прокат артхаусного фільму «Парфенон» Мантаса Кведаравічюса стартував  в Україні 29 жовтня 2020 року.

parthenon stasis

Також 17 листопада в українських кінотеатрах вийде картина Мантаса Кведаравічюса «Маріуполіс 2», у якій задокументовані події березня 2022 року в Маріуполі. Українська прем’єра фільму відбудеться 11 листопада — він відкриє Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Нагадаємо, Мантас Кведаравічюс – литовський режисер і документаліст. Після початку повномасштабного вторгнення Мантас повернувся до Маріуполя, щоб задокументувати воєнні злочини росії. Режисер загинув від рук російських військових навесні 2022 року.

Читайте також

Фільм «Маріуполіс 2» литовського режисера Мантаса Кведаравічюса вийде в український кінопрокат у листопаді