fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Погані дороги ворожбит

Фільм “Погані дороги” Наталії Ворожбит покажуть на Венеційському кінофестивалі

359

Фільм “Погані дороги” Наталії Ворожбит (сценарії “Кіборги”, “Спіймати Кайдаша”) відібрано до конкурсної програми «Тиждень критики» (Settimana Internazionale della Critica) 77-го Венеційського міжнародного кінофестивалю.

Про це повідомляє офіційний сайт Міжнародного дня критики Венеційського міжнародного кінофестивалю. “Погані дороги” – режисерський дебют Наталії Ворожбит, яка екранізує власну п’єсу. Драма присвячена військовим і цивільним Донбасу. Це не пов’язані між собою історії про стосунки людей, понівечених війною.

Екранізується лише чотири з шести новел з п’єси Ворожбит. Реальність герої сприймають через призму психологічних травм. Усі вони – мешканці Донбасу та українські військові, чиє життя проходить по обидві сторони лінії розмежувань. Вони живуть сьогоденням в умовах військового конфлікту, не знаючи, чи настане їх завтра. Та фільм не про війну. Передусім, він про життя, що завжди перемагає.

“В жорстоких умовах війни людина проявляється як з кращого, так і з гіршого боку. Я брала з реального життя такі ситуації, які дозволяють найбільш яскраво проявити ці якості, де не завжди зрозуміло, що добре і що погано”, ‒ розповідає режисерка стрічки Наталія Ворожбит.

Драматург віддзеркалила в цих історіях своє особисте бачення війни на Сході, авторську рефлексію на десятки інтерв’ю і свідчень реальних людей, зібраних нею в регіоні військового конфлікту у 2014-му році, коли була волонтером у школі міста Миколаївка Донецької області. Уперше п’єса була поставлена у Лондонському театрі Royal Court в жовтні 2017 року. Тоді ж був написаний і сценарій фільму.

Пʼєса “Погані дороги” створювалася з матеріалів, які не увійшли до сценарію фільму “Кіборги”. “У “Кіборгах” – суцільна чоловіча територія і чоловіча енергія. Це жанрове кіно про військових, в якому не було місця моїм рефлексіям і емоціям”, – розповідає Ворожбит.

Погані дороги

Картину створює Kristi films, продюсер – Юрій Мінзянов. Оператор-постановник – Володимир Іванов, художник-постановник – Марина Пшеничникова. Зйомки проходили за підтримки Українського Культурного Фонду, який надав 11 мільйонів гривень на реалізацію проєкту.

Головні ролі в картині виконують Андрій Лелюх, Ігор Колтовський, Володимир Гурін, Сергій Соловйов та Зоя Барановська.

Погані дороги ворожбит

погані дороги

Попередня дата прем’єри стрічки в Україні – 2020 рік, проте через карантин дата може змінитися.

Читайте також

Фільм Ірини Цілик отримав премію на фестивалі в Чорногорії