fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Погані дороги ворожбит

Фільм “Погані дороги” Наталії Ворожбит покажуть на Венеційському кінофестивалі

1 320

Фільм “Погані дороги” Наталії Ворожбит (сценарії “Кіборги”, “Спіймати Кайдаша”) відібрано до конкурсної програми «Тиждень критики» (Settimana Internazionale della Critica) 77-го Венеційського міжнародного кінофестивалю.

Про це повідомляє офіційний сайт Міжнародного дня критики Венеційського міжнародного кінофестивалю. “Погані дороги” – режисерський дебют Наталії Ворожбит, яка екранізує власну п’єсу. Драма присвячена військовим і цивільним Донбасу. Це не пов’язані між собою історії про стосунки людей, понівечених війною.

Екранізується лише чотири з шести новел з п’єси Ворожбит. Реальність герої сприймають через призму психологічних травм. Усі вони – мешканці Донбасу та українські військові, чиє життя проходить по обидві сторони лінії розмежувань. Вони живуть сьогоденням в умовах військового конфлікту, не знаючи, чи настане їх завтра. Та фільм не про війну. Передусім, він про життя, що завжди перемагає.

“В жорстоких умовах війни людина проявляється як з кращого, так і з гіршого боку. Я брала з реального життя такі ситуації, які дозволяють найбільш яскраво проявити ці якості, де не завжди зрозуміло, що добре і що погано”, ‒ розповідає режисерка стрічки Наталія Ворожбит.

Драматург віддзеркалила в цих історіях своє особисте бачення війни на Сході, авторську рефлексію на десятки інтерв’ю і свідчень реальних людей, зібраних нею в регіоні військового конфлікту у 2014-му році, коли була волонтером у школі міста Миколаївка Донецької області. Уперше п’єса була поставлена у Лондонському театрі Royal Court в жовтні 2017 року. Тоді ж був написаний і сценарій фільму.

Пʼєса “Погані дороги” створювалася з матеріалів, які не увійшли до сценарію фільму “Кіборги”. “У “Кіборгах” – суцільна чоловіча територія і чоловіча енергія. Це жанрове кіно про військових, в якому не було місця моїм рефлексіям і емоціям”, – розповідає Ворожбит.

Погані дороги

Картину створює Kristi films, продюсер – Юрій Мінзянов. Оператор-постановник – Володимир Іванов, художник-постановник – Марина Пшеничникова. Зйомки проходили за підтримки Українського Культурного Фонду, який надав 11 мільйонів гривень на реалізацію проєкту.

Головні ролі в картині виконують Андрій Лелюх, Ігор Колтовський, Володимир Гурін, Сергій Соловйов та Зоя Барановська.

Погані дороги ворожбит

погані дороги

Попередня дата прем’єри стрічки в Україні – 2020 рік, проте через карантин дата може змінитися.

Читайте також

Фільм Ірини Цілик отримав премію на фестивалі в Чорногорії