fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

серіал спалах

Нова українська гастрокультура: серіал “Спалах” розповів про українську кухню (онлайн)

513

Серіал “Спалах” в четвертому епізоді досліджує Україну як важливу точку на гастрономічній мапі Європи, і розповідає, як Радянський Союз намагався знищити українську кухню як частину культурного коду.

“Спалах” – документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв і героїнь. Як повідомляє “Слух”, серіал складається з 10 серій, кожна з яких розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики та кліпмейкінгу до кіно, комедії, стрит-арту та локальних брендів одягу.

Героями нової серії стали кулінарний експерт Євген Клопотенко (ресторан “100 років тому вперед”), ресторатори Леонід Остальцев (Veterano Pizza), Дмитро Борисов (Білий налив, БПШ, Остання барикада), Андрій Худо (П’яна Вишня, Реберня, театр пива Правда, Криївка), Міша Кацурін (Китайський Привіт) та інші. Вони розповіли про переосмислення кулінарних традицій та тренди нової ресторанної культури в Україні.

Кожна наступна серія виходитиме на YouTube-каналі за посиланням. Четверта серія серіалу “Спалах” рід назвою “Нова українська гастрокультура” вже доступна онлайн.

Нагадаємо, серіал “Спалах” знімали протягом майже всього 2020 року за підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Для документального серіалу було відзнято понад 100 інтерв’ю. Перший епізод був присвячений новому українському фолку, темою другого стала українська комедія – від телевізійних форматів 90-х до сучасного стендапу і YouTube-шоу.

Читайте також

Третя серія “Спалах” – про нову українську рейв-культуру (дивіться онлайн)