fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Сірі бджоли

«Сірі бджоли»: в Луганській області розпочалися зйомки фільму за романом Андрія Куркова

339

«Сірі бджоли» режисера Дмитра Мойсеєва – це історія про тих, хто живе на війні на Сході України. Над стрічкою працює художник-постановник фільмів «Захар Беркут», «Атлантида» та оператор картини «Вулкан».

Про це повідомляє Держкіно. Фільм від режисера стрічки «Такі красиві люди» створюється за однойменним романом Андрія Куркова, який увійшов до шорт-листа “Книги року ВВС-2018” і перекладений на англійську, німецьку, французьку, данську мови.

«Це людська історія, це книжка про долю людей, які жили спокійно у своєму селі, а потім до них прийшла війна. Це книжка про ті зміни, які відбуваються у психіці людини та в побуті, коли життя ламається і перестає бути, як раніше. Коли зникає електрика, коли більше не надходить пошта, коли ніде купити навіть хліба… І коли будь-який контакт зі сторонньою людиною є небезпечним. Людина начебто може допомогти, але може бути й так, що цей контакт призведе до трагедії. Це книжка про виживання», – розповідає письменник Андрій Курков.

Сірі бджоли

За темою: “Такі красиві люди” онлайн: фільм Дмитра Мойсеєва виклали у відкритий доступ

За сценарієм фільму «Сірі бджоли», в “сірій зоні” поблизу лінії фронту, в невеличкому селі без електроенергії, залишилися жити лише двоє “ворогів дитинства”. Під снарядами, що іноді пролітають над селом, з непроханими озброєними гостями, сусіди-пенсіонери ведуть свій скромний побут, іноді зустрічаючись для суперечливого, але необхідного спілкування. В кожного життя не склалось по-своєму, і обидва мають час його переосмислити. Мало зважаючи на воєнні події, вони намагаються створити своє мирне життя в небезпечній місцині, але все руйнується, коли в селі з’являється російський снайпер.

«Мене ця історія привабила тим, що фокус уваги не на війні, а на людині, внутрішній світ персонажів більший за зовнішній. І всі хочуть миру зовні і всередині», – зазначив режисер фільму Дмитро Мойсеєв.

Фото: Олексій Ковальов

Головні ролі в фільмі виконують Віктор Жданов (фільми «Захар Беркут», «Кіборги. Герої не вмирають», «Вулкан») та Володимир Ямненко («Гетьман», «Дике поле»).

Режисер та автор сценарію – Дмитро Мойсеєв («Такі красиві люди»), оператор – Вадим Ільков («Маріуполіс», «Вулкан»), художник-постановник – Владлен Одуденко («Атлантида», «Захар Беркут»), художник по костюмам – Володимир Кузнецов, художниця по гриму – Тетяна Татаренко. Кастинг-директорка – Ольга Клименко. Продюсерка – Іванна Дядюра («Чужа молитва», «Кіборги. Герої не вмирають»). Виробництво – “Ідас Інтернешнл Філм” за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Зйомки триватимуть протягом двох місяців у Луганській області.

Фото зі зйомок

Сірі бджоли

Читайте також

Дитинство і війна: вийшов перший трейлер стрічки “Терикони” Тараса Томенка