fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Терикони

Дитинство і війна: вийшов перший трейлер стрічки “Терикони” Тараса Томенка

286

Презентовано міжнародний трейлер документального фільму Тараса Томенка “Терикони” – про життя дітей у “сірій зоні” на Сході України, який бере участь у 72-ому Берлінале.

Світова прем’єра стрічки “Терикони” режисера Тараса Томенка відбудеться 15 лютого в конкурсній секції Берлінале “Generation KPlus”, повідомляє Держкіно, за підтримки якого створено фільм. З нагоди участі в 72-му Берлінале автори фільму представили міжнародний трейлер стрічки.

За темою: Дитинство і війна: документальний фільм “Терикони” увійшов до програми Берлінале-2022

Це історія про дорослішання і зустріч із жорстокою реальністю. І про дитинство, яке триває, незважаючи на війну.

Насті було шість, коли три ракети, випущені російською армією, влучили в її будинок у новорічну ніч 2015 року. Вона вижила, але втратила батька, дитинство й віру в життя. Для таких, як вона, війна стала чимось буденним, пейзажем за вікном. Але Настя не припиняє мріяти – про новий будинок, собаку, – і продовжує писати листи Діду Морозу з проханням повернути їй батька.

Дивіться міжнародний трейлер стрічки Тараса Томенка “Терикони”.

За офіційною статистикою, зараз у зоні бойових дій на Донбасі проживає близько 10 тисяч дітей.

“Сподіваємось, що фільм матиме резонанс, бо важливо не мовчати про таке (…) Ми знімали епізод про дітей, які йшли в школу, й мене обпекла думка, що народилося ціле покоління дітей, які не знали мирного життя, жодного дня не жили в мирному стані. Для нас важливо говорити про це світові. За способом зйомки фільм є документальним спостереженням: ми намагались якомога менше втручатися в особистий простір наших персонажів і не ставили жодних задач. Це просто шматок життя, який ми вирішили показати, і коли дивишся у це життя, стає моторошно, що у нашому світі, у 21-му столітті відбуваються подібні речі, бо це історія дітей, які взагалі нікому не потрібні, це історія їхнього виживання, це історія їхнього дорослішання, становлення їхніх особистостей. І вони є частиною нашої спільної історії (…) Для нас важливо, що фільм побачать і ми зможемо прокричати світові про це”, — висловив думку режисер Тарас Томенко на пресконференції з нагоди участі фільму в 72-му Берлінале.

Режисер фільму “Терикони” – Тарас Томенко, оператор – Михайло Любарський, режисер монтажу – Віктор Маляренко, композитор – Алла Загайкевич, продюсери – Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко, Олександр Коваленко. Виробництво “ІнсайтМедіа” за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фільм “Терикони” став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно й отримав 98 % державної фінансової підтримки із загального бюджету стрічки в 4 млн 659 тис. 680 грн.

Нагадаємо, Тарас Томенко вже має нагороду Best short film програми “Panorama” 51-го Берлінського кінофестивалю за стрічку “Тир”.

Цього року Україну на Берлінале представляють три стрічки: в конкурсних програмах – “Терикони” Тараса Томенка та “Клондайк” Марини Ер Горбач, а на Berlinale Co-Production Market – фільм Нарімана Алієва “Орталан”.

Читайте також

Вийшов трейлер військової драми «Схрон» режисерки Оксани Войтенко