fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Будинок зі скалок

Телепрем’єра документального фільму «Будинок зі скалок» відбудеться у неділю

169

Дансько-українсько-шведський фільм «Будинок зі скалок», номінований на цьогорічний «Оскар», покажуть на телеканалі «Суспільне Культура».

Про це йдеться на сайті Детектор Медіа. Як зазначається, документальну стрічку режисера Сімона Леренґа Вільмонта, яка змагатиметься за нагороду в номінації «Найкращий документальний повнометражний фільм», покажуть в телеефірі у неділю, 12 березня, о 22:30.

За темою: Документальний фільм «Будинок зі скалок» номіновано на премію «Оскар»

Раніше документальний фільм отримав одну з найпрестижніших нагород у світі – за «Найкращу режисуру» на кінофестивалі в Санденсі.

Фільм оповідає, як на тлі війни у Східній Україні, поблизу лінії фронту, невелика група вольових соціальних працівників та працівниць невтомно працює в одному особливому дитбудинку, створюючи такий необхідний безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують подальшу долю дитини та її сім’ї.

Азад Сафаров каже, що фільм про те, як війна впливає на життя дітей і про те, як у скрутні часи дітям допомагають виховательок, як вони підтримують дітей в час, коли зовні війна і всередині їхніх домівок війна. «Ці виховательки — єдині, хто може поділитися з цими дітьми любов’ю і теплом. Це фільм про зв’язок між дітьми та дорослими», — коментує він.

Робота над фільмом тривала понад два роки, йдеться на сайті. На зйомках переважно були присутні лише дві людини: режисер Сімон Леренг Вільмонт та другий режисер Азад Сафаров. За словами Азада Сафарова, доволі часто вони вимикали камеру і йшли просто грати чи спілкуватися з дітьми. Лише за дев’ять місяців від початку зйомок герої фільму дійсно дозволили знімати щось про себе та бути поруч із ними.

Стрічку створено за підтримки Держкіно в копродукції Швеції, Фінляндії, Данії та України. Режисер стрічки — Сімон Леренг Вільмонт з Данії, лінійний продюсер та другий режисер — Азад Сафаров. Продюсери фільму: Моніка Геллстрьом (Final Cut for Real, Данія), Тобіас Янсон (STORY, Швеція), Самі Янукайнен (Donkey Hotel, Фінляндія), Дар’я Бассель та Віка Хоменко (Moon Man, Україна). До зйомок долучили також правозахисницю Олену Розвадовську, яка допомагала режисерам правильно спілкуватися з дітьми.

Нагадаємо, що в український прокат документальний фільм «Будинок зі скалок» виходить вже завтра, 9 березня, за три дні до церемонії «Оскар». А після прем’єри фільму, в ніч з 12 на 13 березня, на телеканалі «Суспільне Культура» відбудеться ексклюзивна пряма трансляція ювілейної 95-ї Церемонії вручення кінопремії.

Читайте також

Документальна стрічка «Будинок зі скалок» виходить в український прокат 9 березня