fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільми “Терикони” та “Я, Ніна” покажуть на кінофестивалі у Карлових Варах

633

Українські фільми “Терикони” Тараса Томенка та “Я, Ніна” Марисі Никитюк візьмуть участь в Індустрійній платформі KVIFF Eastern Promises 55-го Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах.

Про це повідомляє Держкіно. Обидва фільми будуть представлені в секції Work In Progress, куди відібрано 12 стрічок, що знаходяться в стадії виробництва. Презентація проєктів професіоналам кіноіндустрії відбудеться до початку фестивалю KVIFF і проходитиме онлайн з 28 липня до 12 серпня.

Документальний фільм “Терикони” / “Boney Piles” – це історія про дітей, котрі війну бачать не по телевізору і про дитинство, котре продовжується попри війну. Режисер та автор сценарію – Тарас Томенко, оператор Михайло Любарський, продюсери Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко. Фільм створюється кінокомпанією “Інсайт Медіа” за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фото: Держкіно

Маленьке шахтарське місто Торецьк вже 7 рік здригається від обстрілів. Насті було 10, коли випущений в новорічну ніч снаряд назавжди змінив її життя. Він забрав в неї батька, вщент зруйнував будинок. Чудом вціліла Настина мама і молодший брат. Школа, куди ходить Настя, знаходиться в 500 метрах від лінії фронту, хоча проста куля долає і втричі більшу відстань.

Війна стала буденністю, її перестали помічати. З війною змирилися. Вона стала частиною пейзажу та атмосфери. Єдиний спосіб вижити для Настиної родини – це брухт, який вони шукають під обстрілами. Від цієї реальності Настя тікає у віртуальний світ свого мобільного телефону. Сені 7 років, він пішов в перший клас. А це означає, що за сім років в його житті було 7 років війни та жодного дня миру. Сеня любить дивитися на захід сонця, залізши на терикон. Його вітчиму доводиться копати могили, вгризаючись у тверду породу Донбасу, щоб заробити на новий костюм та ранець на свято першого дзвінка в школі.

Картина “Я, Ніна” / “Lucky Girl” заснована на реальних подіях із життя відомої телеведучої та журналістки Яніни Соколової та інших онкопацієнтів, які стали прототипами головних героїв фільму. Фільм має на меті змінити ставлення українського соціуму до онкохворих людей, а хворих на рак до самих себе.

За сюжетом стрічки, молода успішна журналістка Ніна дізнається, що хвора на рак. Їй роблять операцію з видалення внутрішніх жіночих органів. Ніна намагається утримати статус-кво на роботі та вдома, але хвороба змушує змінюватись. Закоханість, виснажливі медичні процедури та інший ритм життя допомагають Ніні знайти глибший контакт із собою.

За темою: «Я, Ніна»: стартували зйомки драматичного фільму

Режисерка – Марися Никитюк. Оператором-постановником стрічки є Сергій Михальчук, художниця-поставновниця – Марія Шуб, продюсерка – Яніна Соколова. Кінопроєкт стрічки “Я, Ніна” став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно, стрічка створюється кінокомпаніями ТОВ “Яніна Соколова Продакшн” та Dream Hunters Production за підтримки Держкіно.

Також в секції First Cut + Індустрійної платформи KVIFF Eastern Promises буде представлена стрічка спільного виробництва України та Ізраїлю “Валерія виходить заміж”/”Valeria is Getting Married” режисера Міхаля Вініка.

Загальний призовий фонд, який отримають найкращі з обраних проєктів, складатиме 115 000 євро. 55-й Міжнародний кінофестиваль в Карлових Варах відбудеться з 20 по 26 серпня 2021 року.

Читайте також

Україну на Каннському кінофестивалі цього року представлять два фільми