fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Словʼяни

Вийшов новий трейлер історичного серіалу «Словʼяни»

1 142

Дивіться новий трейлер художньо-історичного серіалу «Словʼяни», спільного проєкту України та Словаччини, про традиції та міфологію давніх слов’ян.

Про це повідомила майстерня “Кузня фантазій”, яка розробила для серіалу автентичну зброю, з посиланням на сторінку словацького телеканалу-виробника TV JOJ у Facebook.

“Словʼяни” —  це перший серіал такого масштабу, в основі якого лежать традиції та міфологія давніх слов’ян. У фільмі можна буде побачити справжні давньослов’янські обряди, реконструйовані вченими-фольклористами, та почути фрагменти замовлянь, записаних від найстарішої жительки України, знахарки з Чернігівщини Христини Нагорної (1900—2017 рр.).

По темі: Усе по-справжньому: Неочікувані факти про серіал “Слов‘яни”

Дія серіалу розгортається у VII столітті н. е. одночасно у двох слов’янських поселеннях — городищі землеробів Фурнау та схованому високо в Карпатах селищі мисливців і пастухів Великий Стіл, де живе головна героїня — юна травниця Драга (Поліна Носихіна). Юна травниця Драга шукає спосіб врятувати свого брата, який перетворився на оленя.

Одного разу олень приводить її до непритомного пораненого незнайомця, який не пам’ятає, хто він. Завдяки своїм чарівним здібностям Драга рятує чужинця, дає йому ім’я та пускає у своє життя. Разом вони намагаються з’ясувати, хто він такий, але чим більше дізнаються, тим більша загроза нависає над всіма жителями слов’янського городища Великий стіл.

Дивіться новий трейлер серіалу «Словʼяни»: відео

Більшу частину матеріалу знімали влітку 2019-го поблизу селищ Дениші та Тригір’я на Житомирщині. В мальовничому лісі спеціально для зйомок побудували два давньослов’янські городища – знімальна група майже півроку прожила там на березі річки Тетерів.

Одним з постановників трюків став Матуш Лайчак, який працював над трюками в американському телесеріалі “Гра престолів” та “Дракула” 2020 року. Він також приймає участь у бойових сценах серіалу “Слов’яни”. Також над трюками працював українець Ілля Юрчишин та словацький каскадер Роман Янкович, який має досвід роботи зі Стівеном Спілбергом.

В історико-пригодницькому серіалі, що має розкрити таємницю виникнення першої слов’янської держави Само, для героїв підбирали безліч типів автонтичної зброї, адже там перетин культурних нашарувань.

По темі: Олекса Довбуш”, “Слов’яни“: як створюється автентична зброя для кіно

Виробництвом стрічки займається ТОВ “Медійна Група Європейського Партнерства” / European Partnership Media Group LLL (Україна) та Wandal Production, s.r.o. (Словаччина) за участі словацького TV JOJ, українського телеканалу “1+1” та за підтримки Міністерства культури України.

Нагадаємо, раніше анонсувалося, що 12-серійний художньо-історичного телесеріал “Слов’яни” українських режисерів Сергія Саніна та Олега Стахурського, а також словацьких Петера Беб’яка і Міхала Блашкота, вийде на екрани у 2020 році.

Читайте також –

Фільм “Стрий. Легенда” обзавівся офіційним трейлером