fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Український кінопроєкт “Тривала втеча” отримав фінансування від Eurimages

441

Копродукційний українсько-італійський фільм “Тривала втеча” (Long Run) співвиробника “Fresh Production Group” (Україна) отримав підтримку від європейського фонду Eurimages на загальну суму 180 тисяч євро.

Як повідомляє Держкіно, кінопроєкт “Тривала втеча”/ Long Run італійського режисера Андреа Маньяні за результатами 161-го засідання Ради правління Eurimages отримав 180 тисяч євро загальної фінансової підтримки від фонду.

“Понад 50 тисяч євро з цієї суми будуть спрямовані безпосередньо на рахунок українського співвиробника картини”, йдеться в повідомленні відомства.

Участь у конкурсі від України цього разу брав лише один копродукційний проєкт. Україну на 161-му засіданні Ради правління фонду Eurimages представили національні представники Володимир Яценко та Сергій Зленко. “Тривала втеча” – це міноритарна копродукція з Італією, режисера Андреа Маньяні, який відомий українцям за попереднім копродукційним фільмом “Ізі” – першою офіційною копродукцією України з Італією.

По темі: “Ізі” онлайн: драматичну комедію виклали у відкритий доступ

За сюжетом комедійної драми, для Джачинто в’язниця – це дім. Народившись за ґратами, йому здається, що життя поза ними не має для нього жодного сенсу. Однак, коли він повертається до своєї “бітьківщини” як тюремний офіцер, у нього змінюються погляди.

Режисер та автор сценарію – Андреа Маньяні. Виробництво – ТОВ “Фреш продакшн Ю Ей” (Україна), “Пілігрім Фільм” (Італія), “Бартлебі Фільм” (Італія). Українська команда продюсерів – Олег Щербина та Юлія Чернявська. Італійська команда продюсерів – Стефано Бассо, Массімо Ді Рокко.

Проєкт художнього фільму “Тривала втеча” є одним із переможців 14-го конкурсного відбору Держкіно у категорії “Ігрові повнометражні фільми спільного виробництва міноритарна копродукції”. Загальний бюджет – 60 млн грн. Орієнтовний обсяг державної підтримки – 15 млн грн.

Знімальний період пройде в Україні та Італії у травні-серпні 2021 року. Запланована дата прем’єрного показу – 2022 рік.

Нагадаємо, першими в історії українського кіно, кого підтримав європейський фонд Eurimages, стали фільми «Носоріг» Олега Сенцова та «Спас» Максима Наконечного. Загальна сума підтримки становить 395 тисяч євро.

Читайте також –

“Памфір” виграв фінансування Hubert Bals Fund, які фінансують експериментальне кіно