fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Довженко-Центр

Відкритий архів: Довженко-Центр розпочинає серію онлайн-показів стрічок золотої епохи українського кіно

418

Програму відкриває анімаційна добірка найперших мультфільмів України «Мультагітпроп» з музикою від Dj U-Ra та Anton Baybakov. Коротко програму від Довженко-Центру представляє один з найтитулованіших сучасних режисерів-мультиплікаторів України Микита Лиськов. Добірка буде доступна протягом двох тижнів.

Довженко-центр – головний кіноархів України, де зберігається фільмофонд українського кіно. Як повідомили порталу “Нове українське кіно” у пресслужбі, наразі розробляється онлайн-кінотеатр, де можна буде легально дивитися класику українського кіно в належній якості.

За темою: «Кіра Кіраліна»: Довженко-Центр повернув в Україну фільм, який вважався втраченим

У його очікуванні, у Всесвітній день аудіовізуальної спадщини Довженко-центр розпочинає програму «Відкритий архів» – серію онлайн-показів стрічок золотої епохи українського кіно – німого кінематографу 1920-х років. Програму відкриває анімаційна добірка «Мультагітпроп» (1927-1930), у яку увійшли одні із найперших анімаційних фільмів України виробництва ВУФКУ (Всеукраїнське фото кіноуправління). Як зазначається, деякі з них представляють собою рекламу майбутніх фільмів, інші – слугують матеріалом для виховання громадян.

Тут ви побачите буржуїв Ліги націй у костюмах янголів, що закликають до загального роззброєння, ворога радянського народу – прогульника, оду гідроелектростанції, екологічний ролик про папір, психоделічний парад музичних інструментів, костюмів, скульптур та багато іншого.

Довженко-центр

Добірка «Мультагітпроп» включає:

– «Дніпрельстан» (1927, реж. Євген Макаров)

– Анонс фільму «Одинадцятий» (1927), реж. Євген Макаров)

– Анонс фільму «Проданий апетит» (1927))

– «Держпозика» (1928, реж. Євген Макаров)

– «Казка про загальне роззброєння» (1929, реж. Михайло Войцман)

– «Прогульник» (1929,реж. Яків Ройтман)

– «Бережіть папір» (1929 реж. Яків Ройтман)

– «Палац мистецтв СРСР», реж. Ніколай Ходатаєв (?), 1930

Дивіться онлайн добірку «Мультагітпроп» на сайті Довженко-Центру за посиланням. Перегляд відкритий із 27 жовтня 2021 по 10 листопада 2021.

Нагадаємо, короткометражна стрічка «Кохання» (2019) Микити Лиськова — це прорив, що здобув не лише українські нагороди «Кіноколо» та «Золота дзиґа», а й відзнаки DOK Leipzig у Німеччині, Turku Animated Film Festival у Фінляндії, Poff Shorts в Естонії, Feinaki Beijing Animation Week у Китаї і ще близько десятка міжнародних трофеїв. Довженко-Центр обрав цю стрічку для альманаху Українська нова хвиля.

Читайте також

ТОП-100. Рейтинг найкращих фільмів в історії українського кіно від Довженко-Центру