fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Чому я живий

«Чому я живий»: епічна сага за мотивами реальних подій виходить в прокат

1 302

4 листопада в прокат виходить епічна історія, знята за мотивами реальних подій від режисера Віллена Новака «Чому я живий». Читайте цікаві факти.

Як поділилися з порталом “Нове українське кіно” у пресслужбі фільму, ця трагікомедія під іншою назвою (“Тепер я турок, що не козак”) замислювалася ще в 1990-х, але знята на Одеській кіностудії тільки зараз – після Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно.

За темою: Фільм “Чому я живий” Віллена Новака вийде в прокат 4 листопада (трейлер)

Оповідання Митька “Тепер я турок, не козак…” було опубліковано ще в 1989 році, у 12-му номері журналу “Мистецтво кіно”. Вперше Віллен Новак почув про це приблизно тоді ж від Олега Школьник, який переказав режисерові один епізод цього оповідання. Віллен Захарович був вражений. Попросив помічників знайти журнал.

«Прочитав, і моє серце залишилося з цією розповіддю. Євген Митько пережив окупацію і став очевидцем страшних подій, які виклав на папері. У 2000 році бачився з ним в Москві, де він тоді вже проживав. Просиділи разом цілий день … Річ у тім, що раніше він обіцяв цей сценарій своєму другу – кінорежисерові Геннадію Полоці (зняв стрічки “Республіка ШКІД”, “Око за око” та ін.), а тут – я …. Ми проговорили багато годин, пояснював йому, як бачу фільм. І ввечері Митько сказав: «Все! Я відмовляю Полоці, і віддаю сценарій тобі. Нікому більше не дам, бо ти мене правильно розумієш».

«Тоді я зрозумів: обов’язково зніму цей фільм. Повернувся до Одеси, написав режисерський сценарій, і навіть зробив титульний лист, датований 2001 роком. Та майже 20 років фільм не вдавалося втілити на екрані. Справа зрушила з мертвої точки, коли за справу взявся Андрій Олексійович Осіпов. Разом ми боролися, у 2019 році все літо пішло на пітчинг».

Як зазначається, акторів вибирали ретельно. Обговорювався кожен персонаж, включаючи ріст, вагу, очі. Одного з основних персонажів – Фросю – зіграла Анастасія Марків. Побачив її режисер випадково, коли дивився “Х-фактор”. Побачив Настині приголомшливі очі й все – відірватися не міг … Вона мольфарка. Пробував на роль Фросі й інших, але зацікавила режисера саме Настя.

Народний артист України Олексій Горбунов погодився на роль у стрічці, навіть не читаючи сценарій. Він знімався у фільму В.Новака понад 30 років тому, у драмі про штрафбат “Гу-га”. Тож режисер взяв Олексія без проб: просто вирішив – Горбунов і все…

Непередбачені ситуації під час зйомок трапляються, кажуть творці, і потрібно швидко придумувати, як з них виходити. Ось за задумом потрібна була яблуня, а на локації вона не росте. Але потрібне дерево дістали, привезли та вкопали в землю. Вийшло дуже натуралістично, і епізод вийшов хороший.

За сюжетом фільму, сімнадцятирічна Фрося та її коханий Льончик мріють одружитися, але батько дівчини категорично проти євреїв в сім’ї. Життя закоханих безповоротно змінюється, коли їхні рідні та мільйони інших людей стають жертвами війни. Героям доведеться пережити окупацію і фашистський терор, щоб зберегти любов та людяність у найтемніші часи.

Дивіться офіційний трейлер фільму. Також дивіться бекстейдж-відео про зйомки стрічки “Чому я живий” з коментарями творчої групи.

Роль Женьки виконав юний актор Максим Горай. Одну з головних ролей у фільмі “Чому я живий” зіграв дворазовий володар кінопремії “Золота дзиґа” Віктор Жданов («Захар Беркут»«Додому»«Кіборги. Герої не вмирають»).

У фільмі також зіграли: Артем Вільбік, Ірина Мельник, Ольга Радчук, Анастасія Борисова, Анастасія Марків, Роланд Мішко, Олексій Горбунов, Олена Рєпіна, Георгій Делієв та інші.

Режисер – Вілен Новак, сценарист –  Євген Мітько, оператор-постановник – Данил Дєдков, художник-постановник – Віктор Фомін, композитор – Володимир Гронський. Стрічку створено Одеською кіностудією (продюсери – Андрій Осіпов, Олена Дементьєва) за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фільм вийде на великі екрани кінотеатрів 4 листопада 2021 року.

Чому я живий

Читайте також

За романом «Повний місяць» Андрія Кокотюхи знімуть ретро-трилер