fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

забуті

“Забуті” стануть фільмом-відкриття кінофестивалю “Молодість”

1 064

Прем’єра стрічки Дарії Онищенко “Забуті”, яку створювали в копродукції зі Швейцарією, відбудеться 22 серпня під час церемонії відкриття міжнародного кінофестивалю “Молодість”.

Про це повідомляє прес-служба кінофестивалю. Фільм “Забуті” — це історія україномовної родини з Луганська, яка намагається залишити непідконтрольну територію і переїхати до Києва. Фільм звертає увагу на проблеми переселенців та на важкі умови життя в окупованому місті. Втім, це також ідеалістичний фільм про кохання і віру у майбутнє.

Тридцятирічна Ніна, вчителька української мови, через роботу чоловіка не може поїхати з окупованого Луганська і змушена проходити курси перекваліфікації. Сімнадцятирічний Андрій, який внаслідок війни залишився сиротою, намагається зв’язатися з «зовнішнім світом» і нагадати Україні, що він ще існує. Їхні дороги перетинаються, коли першого вересня Андрій потрапляє до міліції через український прапор на шкільному даху.

У стрічці зіграли Олексій Горбунов, Марина Кошкіна (“Захар Беркут”), Василь Кухарський, Данило Каменський (“Сторожова застава”), Марія Куліковська, Анастасія Халпахчі.

Режисером виступає Дар’я Онищенко, яка наразі працює над біографічним фільмом “Малевич”. Сценаристи: Дарія Онищенко, Клаудія Лєманн. Оператор: Ероль Зубчевич. Продюсери: Ігор Савиченко, Клаудія Лєманн, Дмитро Кожема. Режисер монтажу: Саймон Гуткнехт. Композитор: Мартін Скальський. Звук: Олександр Шатковський.

Дивіться міжнародний трейлер фільму “Забуті” онлайн:

Одну з ролей у картині Забуті зіграла відома українська художниця Марія Куліковська. У кадрі вона робить власний арт-перформенс — знищує власні скульптури, повторюючи тим самим правдиву історію, яка відбулась у центрі сучасного мистецтва IZOLYATSIA у Донецьку у 2014-му році.

Виробництво: Directory Films за підтримки Міністерства культури України та Lehmann Sisters за підтримки Федерального управління культури Швейцарії.

Перший приз стрічка отримала до прем’єри – уривки з фільму були показані в межах «Конкурсу фільмів у виробництві» на Одеському Міжнародному Кінофестивалі у 2019 році, де фільм «Забуті» отримав Приз Українського Інституту, як проєкт з найбільшим міжнародним потенціалом».

Фільм Дар’ї Онищенко “Забуті” бів відзначений журі на Варшавському міжнародному кінофестивалі 2019 року, який визнаний кіноподією “класу А”. Картина змагалась у конкурсній програмі “Competition 1-2”.

Нагадаємо, Міжнародний кінофестиваль “Молодість” через пандемію було перенесено з кінця весни на 22-30 серпня 2020 року. Організатори зазначають, що всі його події відбуватимуться наживо, але з використанням власної онлайн-платформи. Локаціями фестивалю стануть кінотеатр “Жовтень”, Будинок кіно, а також спеціально побудований для “Молодості” кінотеатр просто неба під Аркою Дружби народів.

Остаточні умови проведення фестивалю, який цього року відзначить своє 50-річчя, залежатимуть від актуальної епідеміологічної обстановки в Києві. Стежте за оновленнями!

Читайте також

В Каннах українські фільми будуть презентовані на Ukrainian Showcase