fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Золоту Дзиґу онлайн

Фільми-номінанти на “Золоту Дзиґу” стали доступні для онлайн-перегляду

3 314

Через ситуацію з поширенням коронавірусу COVID-19 автори закликають підтримати національний кінематограф домашніми легальними переглядами. Серед доступних стрічок фільми-номінанти кінопремії “Золота Дзиґа” цього року, а також лауреати минулих років.

18 березня Українська Кіноакадемія оголосила список номінантів на Четверту Національну Кінопремію «Золота Дзиґа». Цього року її вручатимуть у 23 номінаціях. У найбільшій кількості категорій представлені драма Нарімана Алієва «Додому» (11), комедія Антоніо Лукіча «Мої думки тихі» (9), мюзикл «Гуцулка Ксеня» Олени Дем’яненко (9), драма з елементами комедії «Вулкан» Романа Бондарчука (8) та історичний екшн «Захар Беркут» Ахтема Сеітаблаєва (7). Переможців Четвертої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» буде названо 28 квітня на церемонії, що відбудеться в онлайн-форматі, як повідомляє Держкіно. Подивитись добірку українського кіно на OLL.TV.

«Додому»

«Додому» – номінація на премії за найкращий фільм, режисерську роботу, художника-постановника, сценарій, операторську роботу, чоловічу роль, чоловічу і жіночу ролі другого плану, монтаж, звук, дизайн костюмів.

Світова прем’єра стрічки відбулася 22 травня 2019 року на 72-му Каннському міжнародному кінофестивалі, де вона брала участь в конкурсній програмі “Особливий погляд”. Втративши старшого сина унаслідок військових дій на сході України, кримський татарин Мустафа вирішує поховати його на батьківщині у Криму. Разом із молодшим сином вони вирушають у подорож, яка залишить глибокий слід на їхніх стосунках.

Режисер: Наріман Алієв

В ролях: Ахтем Сеітаблаєв, Ремзі Білялов, Віктор Жданов, Дар’я Баріхашвілі, Анатолій Маремпольський, Вероніка Лук’яненко, Акмаль Гурезов, Лариса Яценко

«Мої думки тихі»

«Мої думки тихі» – номінація на премії за найкращий фільм, режисерську роботу, художника-постановника, сценарій, чоловічу і жіночу ролі, жіночу роль другого плану, монтаж, звук. Стрічка буде доступна онлайн з 25 березня.

Звукорежисер і композитор Вадим, зазнавши безлічі невдач у роботі та особистому житті, отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити “незручну Україну” і вирушити до “привабливої Канади”. Подалі від проблем. Туди, де все таке ж високе, як і він сам, включаючи дівчат. Однак, виявляється, що все значно складніше, адже головним супутником у новій роботі буде людина, яка для цього аж ніяк не годиться, – мама Вадима.

Режисер: Антоніо Лукіч

В ролях: Ірма Вітовська, Андрій Лідаговський, Ірина Веренич-Островська, Максим Бурлака

Фокстер & Макс

Фокстер & Макс – номінація на премії глядацьких симпатій, за найкращий грим, монтаж, дизайн костюмів та візуальні ефекти.

Творчий, але самотній школяр Макс втікає з дому й ховається під мостом. Там він знаходить балончик з нано-фарбами, і малює графіті собаки. Неочікувано намальоване хлопцем графіті оживає та перетворюється в пса-наноробота з суперможливостями. І тепер за ними обома полює небезпечний злочинець, який не зупиниться ні перед чим, аби заволодіти цією могутньою технологією. Хлопець Макс потрапляє у вир пригод, завдяки яким він знаходить справжніх друзів.

Режисер: Анатолій Матешко

В ролях: Богдан Козій, Віталія Турчин, Томаш Освєчінскі, Максим Самчик, Роман Халаїмов, Дар’я Полуніна, Макс Родіонов, Анастасія Матешко, Владислав Мамчур

«Вулкан»

«Вулкан» – номінація на премії за найкращий фільм, режисерську роботу, сценарій, операторську роботу, чоловічу і жіночу ролі, чоловічу роль другого плану та звук.

Лукас переживає кризу середнього віку. Він працює перекладачем в київському офісі ОБСЄ й у складі моніторингової місії вирушає на кордон з Кримом. Після декількох дивних збігів обставин, Лукас залишається сам у маленькому містечку на півдні України. Не знаючи куди йти, він опиняється в хаті місцевого дивака на ім’я Вова. Слідуючи за Вовою, Лукас повільно занурюється у життя української провінції, у світ, який виходить за рамки його уяви, де речі виглядають повністю відірваними від усякої логіки чи структури.

В цих дивних місцях, де люди віднаходять щастя в найпростіших, часто ілюзорних речах, де переплелися минуле, сучасне і майбутнє, де кожен день може стати останнім, Лукас отримує шанс почати життя спочатку.

Режисер: Роман Бондарчук

В ролях: Сергій Степанський, Віктор Жданов, Христина Дейлик, Олександр Лякін, Тамара Соценко, Євген Корнєєв

«Крути 1918»

«Крути 1918» – номінація на премії глядацьких симпатій та за найкращу чоловічу роль другого плану.

Січень 1918 року. До Києва стрімко наближаються більшовицькі загони, що прагнуть встановити на українських землях радянську владу. Місто наповнене агентами Троцького, йде агітація пролетаріїв. Михайло Грушевський видає IV Універсал – про захист України. На захист батьківщини стають усі боєздатні військові УНР. Залізничну станцію Крути, через яку в напрямку столиці мають пройти більшовики, захищатимуть 400 юнаків, студенти та курсанти. Серед захисників – Андрій та Олекса Савицькі, сини генерала.

Режисер: Олексій Шапарєв

В ролях: Євгеній Ламах, Андрій Федінчик, Надія Коверська, Віталій Салій, Олексій Тритенко, Томаш Собчак, Володимир Філатов, Максим Донець, Олександр Піскунов, Олександр Олексенко, Дмитро Олійник та інші.

«Людина з табуретом»

«Людина з табуретом» – номінація на премії за найкращу пісню та найкращий документальний фільм.

Стрічка розповідає про подорож до Тихого океану, що тривала рік. Серед 20 учасників ініціатор експедиції – український режисер Леонід Кантер із дружиною Діаною та донькою Магдаленою. Загалом, носячи табурети, герої фільму здолали понад 60 тис. км та відвідали 50 країн. У фільмі використано прощальне відео Леоніда Кантера, яке він зняв перед смертю.

Онлайн також доступні фільми-лауреати та номінанти «Золотої Дзиґи» минулих років:

«Брама»,

«Кіборги»,

«Гніздо горлиці»,

«Чужа молитва»,

«Дике поле»,

«Герой мого часу»,

«Міф»,

«Стрімголов»,

«Тепер я буду любити тебе»

«Коли падають дерева» (з 1 травня)

Читайте також

На час карантину: топ-10 нових українських фільмів, які можна подивитись легально онлайн