fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

касові збори

Бокс-офіс серпня: касові збори фільмів «Сторонній», «Гуллівер повертається» і «Пульс»

364

Яких касових успіхів в кінотеатрах вдалося досягти анімаційному фільму «Гуллівер повертається» та езотеричному детективу «Сторонній», і з якими зборами завершила прокат спортивна драма «Пульс».

В серпні в широкий кінотеатральний прокат вийшло дві українські стрічки і зробили це одночасно 19 серпня – у вікенд перед Днем Незалежності. Перша з них – анімаційний фільм «Гуллівер повертається», який розповідає про нові пригоди Гуллівера із Ліліпутії. Дебютний мультфільм 95 Animation Studio та Gulliver Films стартував на 281 екранах і за перші чотири дні в прокаті зібрав 3,9 млн грн.

Позитивні відгуки і вже згадані свята дозволили «Гулліверу» до кінця серпня довести валові збори до 9,2 млн грн, що, як мінімум, дозволяє стрічці позмагатися в кінці “ковідного” року за звання найкасовішого у 2021-му. В той же час, при бюджеті 75 млн грн (за словами продюсера, він сягає $10 млн, – прим.) про якусь мінімальну окупність в Україні мови не йде. Проте, варто зауважити, творці мультфільму ще до прокату заявили, що розраховують на повернення вкладених коштів за рахунок прокату в інших країнах (проєкт було проданий до 60 країн, – прим.). Подивимося, як воно буде.

Також 19 серпня на великих екранах вийшла вітчизняна арт-хаусна фантастика «Сторонній» режисера Дмитра Томашпольського. Фільм стартував з 64 екранів, які за два тижні принесли її творцям 206 тисяч грн. Нагадаємо, стрічка взяла участь у 22 міжнародних кінофестивалях і отримала 11 нагород.

Продовжив у серпні свій прокат фільм «Пульс» Сергія Чеботаренко, який за чотири тижні прокату довів свої збори до 3 млн грн. Спортивна драма про параолімпійську чемпіонку вже відправилась добирати на стрімінговій платформі онлайн.

Вересень обійдеться без шорикопрокатників. 9 вересня вже стартували у вузькому прокаті документально-анімаційна стрічка режисерів Уляни Осовської та Дениса Страшного Казка про Коника та документальний фільм режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко Депортація 44-46, присвячений примусовому виселенню українців з території сучасної південно-східної Польщі до УРСР.

Тож якщо раптових сюрпризів не буде, наступний огляд бокс-офісу чекайте вже за результатами жовтня, коли у вітчизняний прокат увірветься одразу кілька картин, які потенційно можуть претендувати на помітні касові збори.

Джерело даних про збори: kino-teatr.ua

Читайте також

Прем’єри осені 2021: які нові фільми вийдуть в кінотеатрах країни