fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Миколайчук OPEN

Фестиваль Миколайчук OPEN оголошує учасників національного конкурсу

192

Вісім українських прем’єр та перші покази фільмів в Україні — фестиваль Миколайчук OPEN, який пройде з 15 до 20 червня, оголошує національний конкурс.

Вісім українських прем’єр та перші покази фільмів в Україні. Фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN вперше проведе національний конкурс, куди ввійшли українські короткометражні фільми різних жанрів (ігрові, документальні та експериментальні).

За темою: Кінофестиваль «Миколайчук OPEN» у Чернівцях у 2023 році вперше проведе міжнародний та національний конкурси

Глядач(-ки)і побачать стрічки, що вже мали прем’єри та вигравали нагороди на престижних міжнародних кінофестивалях (Berlinale та Oberhausen у Німеччині, кінофестиваль у Сараєво тощо), так і ті фільми, які матимуть перший фестивальний показ.

«Українське кіно поки не має державної підтримки, тому кожен фільм, який вдалося доробити — на вагу золота! Тож саме зараз важливо підтримати українських кіноми(-сткинь)тців, надати їм мотивацію творити надалі, а на це їх можуть надихнути круті українські прем‘єри їхніх фільмів. Це означатиме, що українське кіно, навіть попри війну, продовжує жити!», — розповідає генеральний продюсер фестивалю Олексій Гладушевський.

Оптика

Кадр з фільму “Оптика” / PR-служба фествиалю Миколайчук OPEN

Як Олексій Гладушевський, так і програмний директор фестивалю Алекс Малишенко зазначають, що не ставили собі за мету зібрати «зіркову» програму. Найперше вони оцінювали цікавість теми та майстерність автор(-ок)ів у спробі розповісти свої історії засобами кіно. Тому в національному конкурсі фестивалю Миколайчук OPEN сусідять як уже відомі режисер(-к)и, так і початків(-и)ці. Так на рівних змагатимуться відомі українські режисер(-к)и Надія Парфан, Олексій Радинський, Мирослав Латик та інші, а також вчорашні або діючі студент(-к)и кінематографічних навчальних закладів країни.

Лауреат(-к)и обиратимуться глядацьким голосуванням. Автор чи авторка найкращої української короткометражної картини отримає від оргкомітету фестивалю грошовий приз у розмірі $500.

Маляр

Кадр з фільму “Маляр”

Фільми-учасники національного конкурсу:

 • «Велика маленька війна», реж. Мирослав Латик (Україна / 2022 / 20’ / ігровий)
 • «Людина», реж. Хачатур Василян (Україна / 2022 / 14’ / ігровий)
 • «Сусід по кімнаті», реж. Євген Слупчук (Україна / 2023 / 10’ / ігровий)
 • «Територія», реж. Мішель Ладес (Україна / 2022 / 20’ / ігровий
 • «Чорнобиль 22», реж. Олексій Радинський (Україна / 2022 / 21’ / документальний)
 • «Річниця», реж. Анна Гончарова (Україна / 2022 / 5’ / ігровий)
 • «Оператор Вікторія», реж. Анна Яценко (Україна / 2021 / 20’ / ігровий)
 • «ДОВКОЛА», реж. Флора Боровик (Україна / 2023 / 5’ / експериментальний)
 • «Це побачення!», реж. Надія Парфан (Україна / 2023 / 5’ / ігровий)
 • «Театральна», реж. Аліна Панасенко (Україна / 2022 / 16’ / ігровий)
 • «Ліс, ліс», реж. Марія Стоянова (Україна / 2022 / 9’ / документальний)
 • «Капітан Бровари», реж. Едуард Нечмоглод (Україна / 2023 / 17’ / ігровий)
 • «Оптика», реж. Олексій Новіков (Україна / 2022 / 26’/ ігровий)
 • «Джордан’96», реж. Катерина Лесик (Україна / 2022 / 15’ / ігровий)
 • «Поки тут тихо», реж. Новруз Хікмет, Олена Подолянко (Україна / 2022 / 17’ / докуфікшн)
 • «Маляр», реж. Сашко Святський (Україна / 2022 / 19’ / ігровий)
 • «Прокидаючись у тиші», реж. Міла Жлуктенко, Даніель Асаді Фаезі (Німеччина, Україна / 2023 / 17’ / документальний)
 • «Наша Робосім’я», реж. Анастасія Тиха (Україна / 2022 / 19’ / документальний)

Це побачення!

Кадр з фільму “Це побачення!”

Фестиваль Миколайчук OPEN пройде з 15 до 20 червня за підтримки Чернівецької міської ради, Чернівецької обласної ради та Буковинської кінокомісії. Портал «Нове українське кіно» виступає інформаційним партнером події.

Довідка:

Фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN» став першим кінофестивалем, що відбувся офлайн у червні 2022 року за умов повномасштабного вторгнення росії в Україну. Було показано 10 українських фільмів, які ще не були в прокаті, а також ретроспектива Мантаса Кведаравічюса і фільм «Така пізня, така тепла осінь» Івана Миколайчука. Вшановувати пам’ять відомого уродженця Чернівецького регіону, на честь якого й отримав назву кінофестиваль Миколайчук Open, показами фільмів за його участі, вже є традицією заходу. Фестиваль виник як заклик не допустити руйнації національної кіноіндустрії й мав на меті продемонструвати значні успіхи українського кіно глядачеві. Зіркові гості (Ірма Вітовська, В’ячеслав Довженко, Віктор Жданов, Марина Кошкіна, Ольга Сумська, Богдан Бенюк та багато інших) та повні зали довели – українське кіно живе й потрібне.

Читайте також

Фестиваль Миколайчук OPEN оголосив музу фестивалю, фільм-закриття — фіннський блокбастер «Незламність» (Sisu) та ретроспективний показ