fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Червоний

Український фільм “Червоний” з’явився на Amazon Prime Video

1 440

Історичний бойовик Зази Буадзе “Червоний” поповнив медіатеку міжнародної відеоплатформи Amazon Prime для глядачів Канади, США, Великобританії та ще ряду країн.

Про це повідомляє пресслужба Держкіно. Завдяки канадському сейлз агенту Annex acquisition company фільм на Amazon також доступний для перегляду в Бразилії, В’єтнамі, Польщі, Індії та Південній Кореї. В Україні стрічку можна подивитись на VOD-сервісі Megogo або на YouTube каналі за посиланням нижче.

Фільм базується на однойменному романі Андрія Кокотюхи, який виступив також сценаристом проєкту. Дія в кінострічці розгортається у 1947 році навколо історій життя двох українців – Данила Червоного і Віктора Гурова, які потрапляють у ГУЛАГ. Попри пекло і нелюдські умови каторги, Данило знаходить в собі сили протистояти репресіям начальника табору і робить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі.

Дивіться історичну стрічку “Червоний”: відео

“Червоний” вийшов на екрани кінотеатрів України 24 серпня 2017 року та став початком хвилі фільмів про визвольну боротьбу українського народу, – як в історичному контексті, так і в сучасному, про війну із російським окупантом на Сході України.

У 2018 році стрічка отримала нагороду Української національної кінопремії “Золота дзиґа” у номінації “Найкращий дизайн костюмів” (Світлана Симонович), а також приз за найкращу чоловічу роль Трускавецького МКФ “Корона Карпат” (Олександр Мавріц). Під час національної телепрем’єри “Червоного” в ефірі каналу ICTV стрічку переглянули більше 4 млн. людей, а кількість переглядів в Інтернеті склала більше 3 млн. Картина увійшла до п’ятірки найкращих українських фільмів 2017 року.

Головні ролі у фільмі зіграли Микола Береза, Олег Шульга, Олександр Мавріц, Любов Тищенко, Володимир Шпудейко, Олег Стефан та інші.

Червоний

Режисер історичної драми – Заза Буадзе, автор сценарію – Андрій Кокотюха, оператор-постановник – Олександр Земляний. Продюсери: Олександр Коваленко, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова, Володимир Філіппов. Стрічку створено ІнсайтМедіа та Одеською кіностудією за підтримки Держкіно.

По темі: У жовтні 2020 вийде приквел фільму “Червоний” – “Червоний. Без лінії фронту”

Нагадаємо, у жовтні 2020 року дистриб’ютор SVOEkino планує вихід у всеукраїнський прокат приквелу фільму під назвою  “Червоний. Без лінії фронту”, яке розповість історію становлення Данила Червоного та перенесе глядача в Кременець 1930-х років.

Читайте також:

Український мюзикл «Гуцулка Ксеня» з’явився на Amazon Prime Video