fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Клондайк Санденс

Фільм “Клондайк” відзначено нагородами на кінофестивалі в Швейцарії

187

Фільм “Клондайк” отримав спеціальний Приз юнацького журі, Приз кінокритиків та Гран-прі кінофестивалю FIFF, Festival International du Film de Fribourg в Швейцарії.

Про перемогу стрічки стало відомо зі сторінки режисерки у Facebook. “Клондайк” — новий фільм Марини Ер Горбач про події війни на Сході України та катастрофу рейсу MH17, створений за підтримки Держкіно у копродукції з Туреччиною.

Фото Марини Ер Горбач зі сторінкиу Facebook

Фільм розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їх життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси»). Оператором та співпродюсером “Клондайку” виступив Святослав Булаковський, засновник української кінокомпанії Kedr Film. Ко-продюсер стрічки — Мехмет Баґадир Ер та його продюсерська компанія Protim V.P.

Світова прем’єра стрічки відбулася в січні у програмі World Dramatic Competition міжнародного кінофестивалю “Санденс”, де була відзначена премією за найкращу режисуру. “Клондайк” став першим в історії України ігровим фільмом у програмі головного фестивалю незалежного кіно у США.

Крім того “Клондайк” здобув премію за друге місце глядацького рейтингу у категорії ігрових фільмів програми Panorama Publikumspreis 72-го Берлінського кінофестивалю, також відзначено призом екуменічного журі секції “Панорама” Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Читайте також

Фільм “Ольга” про українську гімнастку отримав відзнаки Швейцарської кіноакадемії