fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

номери

В прокат виходить фільм “Номери” за п’єсою Олега Сенцова

386

19 листопада в широкий кінотеатральний прокат виходить іронічна антиутопія “Номери” – про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та отримати свободу – за однойменною п’єсою Олега Сенцова.

Над стрічкою працював тандем двох режисерів – самого Олега Сенцова, який під час роботи над фільмом перебував у виправній колонії № 8 “Білий ведмідь” у місті Лабитнангі, та Ахтема Сеітаблаєва, який допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом із продюсеркою фільму Анною Паленчук. Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали у листах. Впродовж девелопменту фільму Олег Сенцов дотримувався голодування, яке тривало 145 днів.

По темі: Цікаві факти про фільм “Номери” – іронічну антиутопію за п’єсою Олега Сенцова

Перша презентація проєкту повнометражного фільму за п’єсою відбулась у 2018 році в межах пітчингу Одеського міжнародного фестивалю, де продюсерка Анна Паленчук презентувала лист Олега з наміром брати участь у виробництві фільму з-за ґрат.

Світова прем’єра драми відбулась у лютому 2020 року в межах програми Berlinale Special ювілейного Берлінського кінофестивалю (Berlinale) за участі творчої команди. Стрічка отримала схвальні відгуки від почесних гостей та критиків, які зауважили талановиту акторську гру та лякаючу пророчу актуальність подій фільму в сучасному світі.

По темі: “Номери” на Берлінале: що пишуть кінокритики про фільм Сенцова-Сеітаблаєва

У 2018 році була поставлена вистава, над якою працювали режисерка-постановниця Тамара Трунова та художник-постановник Юрій Ларіонов. Прем’єра на “Сцені 6” у “Довженко-Центрі” відбулася з аншлагом.

Як стало відомо з результатів опитування «Портрет глядача українського кіно в кінотеатрі», проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення ГО «Детектор медіа», фільм “Номери” став одним з найочікуваніших фільмів року.

Стрічка “Номери” розповідає про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та отримати свободу. У світі Номерів все підпорядковується суворій системі й верховному правителю – Нулю. Десять героїв вже звикли бігти по колу та робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості вибирати, як жити й кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їхні закони.

У ролях: Олександр Ярема, Ірина Мак, Віктор Жданов, Лорена Колібабчук, Денис Роднянський, Олена Узлюк, Євген Черніков, Агата Ларіонова, Олександр Бегма, Марія Смолякова, Максим Девізоров, Євген Лебедін, Олег Карпенко, Олександр Лаптій, Віктор Андрієнко.

Режисери: Олег Сенцов, Ахтем Сеітаблаєв. Оператор: Адам Сікора. Автор сценарію: Олег Сенцов. Продюсери: Анна Паленчук, Даріуш Яблонський, Віолета Камінська, Ізабела Войцик. Композитор: Милош Єлич. Хореограф-постановник: Олена Шоптенко. Виробництво: Україна (435 FILMS за підтримки Міністерства культури України), Польща (Apple Film Production за підтримки Polish Film Institute), Чехія (Česká Televize), Франція (Canal+). Дистриб’ютор: 86PROKAT.

Нагадаємо, перший київський показ фільму відбувся у фестивальній програмі «Фокус: Україна-Франція» 4-ого Київського тижня критики у жовтні. Cтрічкою Олега Сенцова й Ахтема Сеітаблаєва «Номери» також відкривався онлайн кінофестиваль Kharkiv MeetDocs.

Номери

Читайте також –

Фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” вийде в прокат 26 листопада (трейлер)