“І будуть люди” Аркадія Непиталюка: день прем’єри, саундтрек від гурту “Leleka” та серіал за лаштунками
Сьогодні стартує телепрем’єра 12-серійної історичної саги “І будуть люди” Аркадія Непиталюка. Дивіться та слухайте саундтрек серіалу у виконанні гурту “Leleka” та дізнавайтеся про найцікавіше зі зйомок епічної драми за лаштунками стрічки.
Творці серіалу презентували головну пісню саги разом із трейлер-кліпом, в який увійшов відеоряд зі стрічки. Композицію “Запізно” створив і виконав етноджазовий гурт “Leleka”. Як пишуться текст і музика для фільму, розповіла фронтменка бенду Вікторія:
“Перед очима сплили перші кадри першої серії, яку надсилали для роботи. І я ось так по-акторськи ніби застрибнула в цю Олену, яку віз її новий чоловік, а вона така неспокійна, як пташка у клітці, і ці стрічки що злітають з її весільного вінка, і як героїня з острахом обертається, і як всім серцем чує недобре в цьому “знакові”. Я ніби почула її внутрішній монолог. І одразу в голові залунав готовий куплет, а за ним і другий.”
“І будуть люди” Аркадія Непиталюка – це екранізація епохального роману Анатолія Дімарова, в основі якого – людські долі на зламі історичних подій. Серіал побудований у формі саги і через призму життя звичайних людей показує турбулентні етапи XX століття: перша світова війна, революція, прихід радянської влади. Кожен з героїв по-своєму зустрів ці зміни, з точки зору своєї правди, але всіх їх об’єднувало одне — бажання жити, любити і знайти своє місце у новому вимірі історії. 12 епізодів. 12 основних героїв. 12 непересічних доль. Історія драматичних змін, пристрасного кохання і цінності людського життя. Про людей, які жили сто років тому, але так схожі на нас сьогоднішніх.
По темі: Знайомство з героями: творці серіалу “І будуть люди” представили персональні постери
Фільм створювався майже пів року. Оскільки події серіалу відбуваються у шести селах на початку XX століття, автори шукали автентичні локації, а для натурних сцен – відповідні краєвиди. Зйомки проєкту проходили в Національному музеї народної архітектури та побуту України “Пирогово” в Києві, музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини в Переяслав-Хмельницькому та інших місцях України.
Як тривала масштабна підготовка до зйомок та що відбувалося по той бік камери, дивіться у двох частинах бекстейдж відео. У кадрі першої частини – наймальовничіші локації Київщини та Переяслав-Хмельницького.
Загалом у серіалі задіяно близько 200 об’єктів: будинки героїв, лікарні, каторга, схрон, в’язниця, школа, семінарія, суд, міські квартири, кабінети, залізничний вокзал, церкви, величезна кількість натурних майданчиків.
Локацію для Хутору Свирида Івасюти команда шукала 4 місяці. Потрібна була мальовнича місцевість, віддалена від сучасних будинків, поруч із пшеничним полем, річкою, лісом і ґрунтовою дорогою. Таке місце знайшли на Київщині біля села Барахти Васильківсього району. Але сам Хутір довелося будувати. 2,5 місяці пішло на будівництво і декорування, а щоб прокласти дорогу для проїзду техніки, знадобилося 20 тонн щебеню. Стіни основної хати Хутору розписані вручну за традиціями малюнків тих часів. А стріха зроблена з очерету, який спеціально привезли з Одеської, Херсонської та Миколаївської областей.
Під час зйомок Хутір став частинкою справжнього українського села XX століття – тут жили коні, свині, гуси, кури, кози, собаки, віл, які знімались майже в кожній серії. Орендували їх в селах Васильківського району, а доглядав за чотирилапими акторами спеціально найнятий фахівець. Протягом знімального процесу було організовано три постановні пожежі. Одну з хат спеціально побудували лише для того, щоб ефектно її спалити. Це сталося у ніч на свято Геловіну.
Як правдиво відтворити й передати минуле – розповідають у другій частині бекстейдж відео “І будуть люди” актори та учасники творчої команди.
По темі: “І будуть люди” випускають цикл роликів “Наша історія”
Побутові предмети та прикраси для серіалу збиралися по всій Україні: купувалися на барахолках, орендувалися на складах реквізиту, в музеях і в колекціонерів. Реквізитори уважно ставилися і до їжі в кадрі. При підготовці обговорювалися всі деталі стосовно страв на столах. Хліб для проекту готувала спеціальна пекарня, а весільний коровай створювався за історичними фотографіями.
Для героїв драми було створено біля тисячі одиниць одягу і використано понад 10 літрів фарби, аби надати йому фактури. Деякі елементи сорочок, очіпків та наміток головний художник по костюмах Ірина Жураківська вишивала вручну. Над пошиттям одягу, головних уборів та взуття працювали 6 ательє.
У серіалі знялися понад 120 акторів, серед яких головні ролі зіграли: Остап Дзядек, Акмал Гурєзов, Олена Борозенець, Катерина Григоренко, Віктор Жданов, Костянтин Темляк, Олександр Піскунов, Олександр Мавриць, Макар Тихомиров, Анна Тамбова, Віталій Ажнов, Аліна Костюкова, Ігор Колтовський.
Серіал виробництва Film.UA створено на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України і телеканалу СТБ. Режисер – Аркадій Непиталюк. Оператор – Дмитро Юриков. Продюсери – Сергій Демидов, Віктор Мирський, Людмила Семчук. Креативна продюсерка – Олеся Лук’яненко. Виконавча продюсерка – Валерія Ткачук. Автори сценарію – Тетяна Щегельська, Тарас Антипович, за романом А. Дімарова “І будуть люди”.
Першу серію історичної саги можна переглянути вже сьогодні о 20:15 на телеканалі СТБ.
Читайте також