fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

200 кінострічок: оголошено програму ювілейного кінофестивалю «Молодість»

435

«Я працюю на цвинтарі», «Земля Івана», «Територія пустих вікон», «Нетерпимість», «Глибока вода», «Останній день юності», «Слава» та інші українські фільми, які покажуть в рамках  50-го ювілейного Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

6 травня 2021 у Kooperativ Hub відбулася друга програмна пресконференція 50-го ювілейного Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», який відсвяткує свої півсторіччя з 29 травня по 6 червня 2021 року у гібридному форматі. Фільмом-відкриттям фестивалю стане особлива для українського кіно стрічка — фільм “Вавилон XX” Івана Миколайчука.

Під час пресконференції організатори представили частково програму, яка загалом включатиме до 200 кінокартин. Як зазначається, список фільмів буде доповнено, серед яких чекаємо на “Українські прем’єри”.

У серпні Україна святкуватиме 30-річчя своєї Незалежності, і саме українське кіно буде у фокусі майбутнього фестивалю. В Міжнародній конкурсній програмі (Повнометражний конкурс/ Full-Length competition) Україну представлятиме стрічка “Я працюю на цвинтарі” Олексія Тараненка, а в конкурсі документальних фільмів – стрічка “Земля Івана” Андрія Лисецького (Документальний конкурс/Documentary competition). До Національного конкурсу 50-го КМКФ «Молодість» відібрано шістнадцять дебютних короткометражних фільмів молодих режисерів.“Нове українське кіно” пропонує детальніше розглянути головні кінокартини.

Я працюю на цвинтарі

Програма: Міжнародна конкурсна програма, Повнометражний конкурс/ Full-Length competition

«Я працюю на цвинтарі» (I Work At The Cemetery) — українсько-польська копродукція, драматичний фільм з елементами чорного гумору режисера Олексія Тараненка, яку створено за мотивами однойменної книги українського письменника, блогера Павла “Паштета” Белянського. Світова прем’єра фільму відбудеться на Ferrara Film Festival в Італії в червні, українська прем’єра – на 50-ому КМКФ «Молодість».

За темою: Фільм “Я працюю на цвинтарі” покажуть на фестивалі в Італії

Фільм розповідає історію чоловіка Олександра (актор Віталій Салій), який втік від життя і знайшов тиху роботу на цвинтарі, де має свою контору з виготовлення пам’ятників. Він сподівається, що там його мало хто турбуватиме. Але кожного дня до нього приходять непрості клієнти і, так чи інакше, цвинтар проникає у життя головного героя. В круговерті з різних людських доль, смішного та сумного, наш герой починає змінюватися.

Ролі в фільмі, в якому головну пісню створила Марина Круть з гурту “Krutь”,  зіграли: Віталій Салій, Вікторія Городецькая, Анна Іванова, Віктор Жданов, Андрій Ісаєнко, Максим Донець, Римма Зюбіна, Ксенія Жданова, Олена Хохлаткіна, Олексій Тритенко, Ігор Цішкевич.

Виробництвом фільму займаються Good Morning Film (Україна), Mainstream Pictures (Україна), Stewopol Ms Sp.z.o.o. (Польща).

Земля Івана

Земля Івана

Програма: Міжнародна конкурсна програма, Документальний конкурс / Documentary competition

«Земля Івана» (Ivan’s Land) — дебютний документальний фільм-портрет режисера Андрія Лисецького розповідає про життя українського митця та останнього представника поліського народного живопису Івана Приходька. Світова прем’єра стрічки відбулася у конкурсній програмі одного із п’яти найвпливовіших міжнародних фестивалей документального кіно — Hot Docs Canadian International Documentary Festival у Торонто. Українська прем’єра – на 18-ому Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де здобула головний приз конкурсу DOCU/УКРАЇНА.

За темою: Усі переможці Docudays UA-2021: «Земля Івана» Андрія Лисецького стала найкращим фільмом Національної конкурсної програми

Іван Приходько — один із останніх народних художників України, останній представник поліського народного живопису. Він самоук, живе в селі, і все, що виходить з-під його пензликів чи різця — наївне та чесне мистецтво. Його світосприйняття, його внутрішній світ сповнені краси та радості. Одного дня картини Івана потрапляють на виставку в Мистецькому арсеналі — головному виставковому центрі країни. Чи проміняє він маленьку сільську хатинку на гламурне міське життя й товариство арт-критиків та агентів?

Виробництво фільму кінокомпанії «Магіка-фільм» (MaGiKa Film). Зйомки проходили в селі Дударики, що на Київщині, та у Києві і тривали близько трьох років. За словами авторів картини, це історія життя, сповнена щирості, гармонії та давніх ритуалів. Це новий світ, який вас здивує. Це його земля – «Земля Івана».

Також до програми Національного конкурсу 50-го КМКФ «Молодість» відібрано шістнадцять дебютних короткометражних фільмів молодих режисерів (Короткометражні фільми / Short films), серед яких:

20-11-7.mp4, Аліна Панасенко / Alina Panasenko, Ukraine / Україна, 2020, 6’05”

Одні / The Lonely Ones, Валентина Черкашина / Valentyna Cherkashyna, Ukraine / Україна, 2021, 15’10”

Останній день юності / The Last Day Of Youth, Антон Чистяков, Роман Краснощок / Anton Chystiakov, Roman Krasnoschok, 2021, 39’57”

Фаза / Phase, Микола Засеєв / Mykola Zaseev, Ukraine / Україна, 2021, 20’00”

Фаза

Слава / Glory to Mstyslav, Марина Нікольчева, Максим Васянович / Maryna Nikolcheva, Maksym Vasyanovych, Ukraine / Україна, 2020, 27’37”

Power&Truth, Роман Бордун / Roman Bordun, Ukraine / Україна, 2020, 5’53”

Територія пустих вікон / Territory of Empty Windows, Зоя Лактіонова / Zoya Laktionova, Ukraine / Україна, 2020, 10’09”

Територія пустих вікон

Чотири розмови / Four Talks, Назар Онуфрів / Nazar Onufriv, Ukraine / Україна, 2020, 6’28”

Абітурієнт / Applicant, Нікіта Ігнатков / Nikita Ihnatkov, Ukraine / Україна, 2021, 9’25”

Нетерпимість / Intolerance, Станіслав Битюцький / Stanislav Bytiutskyi, Ukraine / Україна, 2020, 17’14”

Нетерпимість

Rich Bitch, Маргарита Лукіч / Margaryta Lukich, Ukraine / Україна, 2021, 23’48”

Deep Water, Анна Дудко / Anna Dudko, Ukraine / Україна, 2021, 6’00”

Глибока вода

Велотренажер / Velo, Олексій Овчаренко / Oleksii Ovcharenko, Ukraine / Україна, 2021, 17’55”

Паперушка / Paperushka, Лілія Остапович / Liliia Ostapovych, Ukraine / Україна, 2021, 18’40”

Паперушка

Кімната Батіка / Batik’s Room, Марія Халпахчі / Maria Khalpakhchi, Ukraine / Україна, 2020, 20’00”

Обійми мене / Hold Me, Катя Царік / Katya Tsarik, Ukraine / Україна, 2021, 23’39”

Андрій Халпахчі прокоментував програму так: «Історія кінофестивалю “Молодість” — це півсторічна панорама світового кіно. Початківці минулих років давно стали метрами та лауреатами “Оскара”, Каннського, Венеціанського та Берлінського кінофестивалів. Одночасно з цим і з’являлася 30-річна історія становлення нового українського кінематографа. Я впевнений, що цьогорічна програма відкриє нові імена та горизонти розвитку як українського, так і іноземного кіно». Повну програму фестивалю читайте тут.

На пресконференції було презентовано ядро індустрійної секції кінофестивалю: перший серіальний пітчинг, розроблений в кооперації з партнерами — 1+1 media, Київстар ТБ та MEGOGO, перший документальний пітчинг у співпраці з B2B Doc, а також міжнародний ринок копродукції Boat Meeting, які відбудуться в рамках 50-ї «Молодості».

Стали відомі ведучі Церемоній відкриття та нагородження — Людмила Барбір, Єгор Гордєєв, Ірма Вітовська та Тарас Цимбалюк.

Крім того відбулась презентація офіційних відеороликів 50-го ювілейного кінофестивалю, створених у співпраці з Radioaktive Film та Fedoriv Agency. «В роздумах над вічним не пропусти “Молодість”», — слоган головної кіноподії року.

Під час пресконференції організатори нагадали про 4 різновиди абонементів, що доступні для гостей фестивалю: Cinephile, Industry, Student, Press. Більше про абонементи тут.

За темою: Молодість 2021: ювілейний 50-й кінофестиваль відбудеться в травні

Едоардо Крісафуллі, директор Італійського інституту культури в Україні, анонсував пересувну виставку «Сторіччя. Федеріко Фелліні у світі», яка відбудеться в Музеї кіно Національного центру Олександра Довженка з 04.06. по 25.07. Експозиція виставки розкриє надзвичайну особистість та мистецький шлях режисера Фелліні, який подарував усьому світу чарівний образ Італії у кіно.

Нагадаємо, про підтримку програми Міжнародного конкурсу короткого метру 50-го ювілейного кінофестивалю «Молодість» заявив Дмитро Суханов, голова Асоціації кіноіндустрії України.

Читайте також

Асоціація кіноіндустрії України підтримує 50-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість»