fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Погані дороги Ворожбит

Фільм «Погані дороги» Наталки Ворожбит виклали у вільний доступ

991

Переглянути онлайн драму «Погані дороги» авторки серіалу «Спіймати Кайдаша» та фільму «Кіборги» Наталки Ворожбит відтепер можна безкоштовно на Youtube.

«Погані дороги» – повнометражний режисерський дебют Наталки Ворожбит, авторки серіалу «Спіймати Кайдаша» та фільму «Кіборги».

В основу стрічки лягла її гітова однойменна п’єса, яку ставили в Лондоні та Києві. Картина складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом «Кіборги».

У фільмі зіграли: Юрій Кулініч, Оксана Черкашина, Зоя Барановська, Марина Клімова, Анна Жураківська, Ігор Колтовський, Юлія Матросова, Анастасія Паршина, Катерина Жданович, Андрій Лелюх, Володимир Гурін, Дмитро Орлов, Оксана Вороніна, Сергій Соловйов та інші.

Дивіться драму «Погані дороги» на Youtube.

Світова прем’єра драми відбулася у програмі «Тиждень критики» Венеційського кінофестивалю у 2020 році, де вона була відзначена другою за престижністю нагородою – премією Circolo del Cinema di Verona як «найбільш інноваційна стрічка в конкурсі».

Українська прем’єра фільму пройшла на фестивалі «Київський тиждень критики» в 2020 році. Стрічка відзначена трьома преміями «Кіноколо» (Відкриття року, Найкращі актор та акторка) та п’ятьма «Золотими Дзиґами» (Відкриття року, Найкращі чоловіча та жіноча ролі другого плану, Найкраща чоловіча роль, Найкращий сценарій).

Продюсерами фільму є Юрій Мінзянов та Дмитро Мінзянов. Виробництво здійснив кінопродакшн Kristi Films за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Дистриб’ютор стрічки — кінокомпанія «Артхаус Трафік».

Нагадаємо, Український оскарівський комітет обрав драму «Погані дороги» Наталки Ворожбит у якості національного претендента на премію «Оскар» у номінації «Міжнародний повнометражний фільм».

Читайте також

Українська військова драма «Мати Апостолів» Зази Буадзе вийшла онлайн