fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Solitude

Фільм «Solitude» Єлизавети Сміт відібрано до фестивалю Raindance

418

Короткометражний фільм «Solitude» режисерки Єлизавети Сміт увійшов до програми престижного британського кінофестивалю Raindance. Також в Лондон поїде і українська комедія Антоніо Лукіча «Мої думки тихі».

Як повідомила прес-служба фільму, короткометражний ігровий дебют режисерки Єлизавети Сміт «Solitude» братиме участь в офіційній конкурсній програмі Raindance Film Festival.

З усього світу й усіх програм фестивалю стрічка буде одним із п’яти фільмів, що змагатимуться в номінації «Найкращий короткометражний фільм». Фестиваль проходитиме офлайн з 28 жовтня до 7 листопада.

«Ми з командою щасливі, що наш фільм бере участь в офіційній конкурсній програмі кінофестивалю Raindance. З великої кількості фільмів наш фільм разом із чотирма іншими висунули на номінацію Best Short. Це велика честь, і я знову вітаю команду фільму», — наголосила режисерка Єлизавета Сміт.

Додатковою перевагою участі є те, що, за умовами, відібрані на конкурс короткометражні фільми будуть кваліфіковані на престижні світові премії «Оскар» і BAFTA й можуть отримати шанс поборотися за ці найпрестижніші нагороди.

За сюжетом фільму, аномально великий шторм виносить на берег міста авіабомбу часів Другої світової війни. Міська влада вирішує евакуювати район, у якому це сталося. Христина, сорокарічна самотня жінка, слідує інструкціям рятувальників і прибуває в пункт збору людей — театр. Саме там вона зустрічає Іллю, монтувальника сцени, який відповідальний за розміщення людей. Та напевно ці двоє зустрілися не просто так.

Фільмування відбувалося в Одесі 2017 року. Фільм «Solitude» створений кінокомпанією TABOR Production за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Знімальна група: Режисерка — Єлизавета Сміт. Оператор-постановник — В’ячеслав Цвєтков. Продюсери — Олександр Фоменко, Аліна Горлова, Олена Яковицька. Асоціативні продюсери — Євген Рачковський, Олександра Костіна. Художниця-постановниця — Марія Хом’якова. У ролях: Олена Пономаренко, Василь Скакун, Анатолій Падука-Голот, Євген Баль.

Єлизавета Сміт відома за своїм документальним фільмом «Школа #3», знятим у співавторстві з німецьким режисером Георгом Жено. Стрічка 2017 року отримала гран-прі у секції Generation 14+ Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Нагадаємо, зараз режисерка працює над своїм повнометражним ігровим дебютом «ВАКУУМ». Нещодавно проєкт фільму Лізи Сміт і продюсерки Олександри Костіної (Bosonfilm) було відібрано до ювілейного 10-го набору впливової міжнародної сценарної лабораторії MIDPOINT Feature Launch 2020, під час пітчингу в рамках кінофестивалю в Карлових Варах фільм отримав нагороду Connecting Cottbus. З усієї Європи було схвалено лише 9 заявок на участь.

До кінофестивалю в Лондон поїде і фільм Антоніо Лукіча «Мої думки тихі», де відбудеться його британська прем’єра. Режисер стрічки та його команда, на жаль, не зможуть потрапити на подію у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Мої думки тихі

Raindance Film Festival — це найбільший незалежний кінофестиваль у Великій Британії. Він входить до 50 найкращих міжнародних кінофестивалів за версією журналу Variety.

Читайте також –

“Кіновернісажів просто неба”: 96 фільмів за 53 дні та 20 000 глядачів (підсумки)