fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Свято Хризантем

Постапокаліптична реальність: перші фото зі зйомок фільму «Свято Хризантем»

532

Творча команда повнометражного фільму «Свято Хризантем» представила перші бекстейджи зі зйомок стрічки Семена Мозгового на Балканах, на яких можна побачити українських співачок Стасік та Аліну Паш.

Науково-фантастична драма «Свято Хризантем / Chrysanthemum Day» — ігровий повнометражний дебют режисера і сценариста Семена Мозгового, в якому головну роль грає Анастасія Шевченко, відома також як співачка Стасік.

Картина розповідає про постапокаліптичний світ, в якому відбувається переосмислення цінностей та пошуки нових сенсів. Саме тому для локацій фільму, як розповідає знімальна група, обрала пам’ятники архітектури післявоєнних років, які вражають своїми масштабами та футуристичними формами, а також є символами нового світу після страшної війни.

Зйомки відбулися у березні 2021 року в 3 країнах, серед яких Північна Македонія, Боснія і Герцеговина, Сербія та Хорватія. Результат — відзнятий перший блок балканської частини фільму «Свято Хризантем».

Дивіться фото backstage зі зйомок на локаціях у Північій Македонії (монумент “Ілінден” в місті Крушево та меморіал “Костурніца” у місті Велес)

Фото: facebook @Artem Nadyozhin

Дивіться фото backstage зі зйомок на локаціях у Боснії і Герцеговині (монумент пам’ятника “Крила Свободи” в Тьєнтіште)

Свято Хризантем

Свято Хризантем

Раніше команда вже відзняла частину матеріалу в Україні та представила на Odesa International Film Festival в програмі Work in Progress, а також на міжнародному форумі з копродукції When East Meets West.

Одним з місць дій фантастичного проєкту «Свято Хризантем» став Куяльницький лиман, що розташований в Одеській області. «Локація вразила команду фільму своїм “інопланетно самотнім” виглядом, який дуже пасує нашій постапокаліптичній історії», розповідають творці фільму.

За темою: 10 найдорожчих фільмів, на які держава виділила кошти у 2020 році

Синопсис: Перший раптовий ядерний вибух 23 вересня накрив чисельні території, звільнивши потужну хвилю радіації, яка знищила все на сотні кілометрів навколо. Хоча не все. При обстеженні зони ураження було знайдено маленький клаптик землі, що залишився неушкодженим. В декількох метрах над землею в центрі пульсуючої кулі з квітів знаходилась нерухома людська постать, також вся обліплена квітами; безліч бутонів хризантем довкола висіли у повітрі, та пульсуючим щитом огортали вцілілу траву.

Туди була направлена наземна експедиція, з чотирма членами екіпажу: двома військовими, капеланом і дівчиною-лікарем. Вони знайшли стару жінку, яка дивом залишилась неушкодженою, проте зовсім не подавала ніяких відгуків та нічого не розуміла, хоча її життєві показники були в нормі.

Для надання якомога швидшого лікування вона була направлена до найближчого індивідуального реабілітаційного центру разом з лікаркою, яка взяла на себе постійний догляд та процес відновлення загадкової старої. Проте первинні тести та аналізи дали зрозуміти,  що в неї зовсім зникла пам’ять як про навколишній світ, так і про свою особистість.

Процес відновлення затягнувся на місяці. З архівних документів вдалося встановити, що ця жінка була на пенсії, займалась вирощуванням та догляданням хризантем, а також неофіційно була відома, як цілительниця, руками рятуючи від усіляких хвороб десятки охочих.

Маючи чіткий наказ досягти результатів, дівчина по крупицях відновлює її пам’ять, коли в процесі лікування стає зрозуміло, що тягар спогадів може стати для старої Цілительниці непід’ємним…

Дивіться тізер науково-фантастичної драми «Свято Хризантем»: відео

У стрічці будуть задіяні як професійні актори, так і дебютанти, серед яких Людмила Мозгова, Дмитро Ярошенко (“Наші котики”“Заборонений”), Роман Ясиновський, Андрій Палатний, Ірина Полонська, Наталія Полонська та Микита Скоморохов.

Режисер та автор сценарію: Семен Мозговий (також режисер фільмів “Історія Зимового саду”, “Сіль з Бонневілю”, режисер монтажу фільму “Цей дощ ніколи не скінчиться”). Оператор-постановник: Денис Мельник. Режисер монтажу: Олександр Одуванчіков. Продюсери: Артем Колюбаєв, Олександр Чепіга. Країна: Україна, Польща, Північна Македонія, Хорватія, Сербія. Проєкт реалізується компанією Mainstream Pictures (Мейнстрім Пікчерз) у партнерстві з OPIUM Film та за підтримки ДержКіно України.

Проєкт повнометражного фантастичного фільму «Свято Хризантем» у 2020 році став учасником європейської програми розвитку кіно First Cut + в індустрійній секції When East Meets West під час фестивалю в м. Трієст, Італія.

Новий фільм, який порушує проблему цінності людського життя, а також її крихкості й унікальності, стане розширеною версією однойменної короткометражки, яка вийшла у 2017 році. За результатами 14-го підчингу Держкіно творці стрічки отримали на його створення фінансову підтримку у розмірі 10,9 млн грн.

Український реліз фільму запланований на 2023 рік.

Свято Хризантем

Нагадаємо, повнометражний документальний фільм фільм Семена Мозгового «Сіль з Бонневілю» отримав особливу відзнаку конкурсу DOCU/УКРАЇНА та особливу відзнаку студентського журі на 18-ому Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.

Читайте також

“Спадок брехні” backstage: як знімали український блокбастер зі Скоттом Едкінсом