fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

зйомки Редакція

Завершились зйомки фільму «Редакція» Романа Бондарчука (перші фото backstage)

236

Кінокомпанії «Мун Мен» та «Південь Фільм» завершили зйомки ігрового фільму «Редакція» Романа Бондарчука – режисера документальної картини «Українські шерифи», яка була висунута на премію «Оскар» від України у 2016 році.

Як повідомили порталу «Нове українське кіно» у пресслужбі, «Редакція» – є робочою назвою стрічки. Автор(к)и визначають жанр фільму як драму з елементами комедії.

За сюжетом, головний герой Юра (Дмитро Багненко), молодий науковець, випадково стає свідком підпалу лісу. Він несе фотографії підпалювачів до редакції місцевої газети, щоб поголос у ЗМІ допоміг викрити злочинців, але за збігом обставин залишається працювати журналістом. Нова робота затягує його до химерного світу постправди, де факти не мають жодного значення, а реальність навколо практично ніколи не збігається з тим, що про неї пишуть в газеті. Водночас нова професія допомагає Юрі зустріти рідних душею людей, справжню дружбу і кохання.

Олександр Ганноченко в ролі редактора Всеволода – фото Дар’ї Аверченко

зйомки редакція

Жанна Озірна в ролі Лєри – фото Олександра Течинського

Головний акторський склад фільму поєднав зірок українського кінематографа та непрофесійних акторів/-ок. У фільмі зіграли: Римма Зюбіна, Андрій Кирильчук, Василь Кухарський, Олександр Ганноченко, а також журналіст Дмитро Багненко, режисерка Жанна Озірна, український драматург Максим Курочкін та відомий блогер Сергій Іванов. Крім того, близько 1000 мешканців/-ок Херсона взяли участь у зйомках у якості акторів масових сцен та епізодів.

Римма Зюбіна в ролі мами Юри – фото Олександра Течинського

Сергій Іванов в ролі провідного журналіста Олега – фото Дар’ї Аверченко

Зйомки стрічки «Редакція» тривали з липня в Херсоні та області. Разом із Романом Бондарчуком над фільмом працювали оператор-постановник Вадим Ільков («Золота Дзиґа 2020» за найкращу операторську роботу), художник-постановник Кірілл Шувалов («Щастя моє», «У тумані», «Лагідна», «Донбас», реж. С. Лозниця), кастинг-директорка Тетяна Симон («Відблиск», «Атлантида», реж. В. Васянович; «Вулкан», реж. Р. Бондарчук), звукорежисер Сергій Степанський (триразовий переможець премії «Золота Дзиґа» за найкращу звукорежисуру), а також художниця з костюмів Софія Дорошенко та художниця з гриму Ксенія Підопригора.

За темою: “Вулкан” онлайн: фільм безкоштовно виклали у відкритий доступ

Співавторки сценарію Алла Тютюнник та Дар’я Аверченко.
Продюсерки Дар’я Бассель («Мун Мен») та Дар’я Аверченко («Південь Фільм»).

Режисер Роман Бондарчук, оператор Вадим Ільков – фото Олександра Течинського

зйомки редакція

Фото: Олександр Течинський

Фільм «Редакція» створюється в межах копродукції України та Німеччини. Робота над стрічкою відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно, німецького фонду Mitteldeutsche Medienfoerderung та «Єврімаж». Розробку проєкту підтримав УКФ.

Нагадаємо, попередній фільм Романа Бондарчука – копродукційну українсько-німецько-монакську драмедію «Вулкан» – можно безкоштовно переглянути онлайн на чотирьох вітчизняних стрімінгових платформах: Megogo, Oll.tv, Sweeet.tv чи Takflix.

Реліз фільму «Редакція» заплановано на 2023 рік.

Читайте також

Про зйомки: творці фільму “Чому я живий” представили бекстейдж