fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Кіборги» Ахтема Сеітаблаєва відкривають кінофестиваль «Зоряна ніч» у Харкові (розклад показів)

459

16 найкращих українських сучасних кінострічок та зустріч з творчими групами фільмів — стартують безкоштовні покази фестивалю «Зоряна ніч. Кіно просто неба».

Вже сьогодні у Ретропарку в харківському Парку ім. Горького стартує новий культурний проєкт «Зоряна ніч. Кіно просто неба», який відбудеться з 3 по 18 вересня 2021 року. Щовечора о 20:00 на широкому екрані демонструватимуть українські стрічки різного жанру, які стали найуспішнішими в прокаті, зібравши найбільші бокс-офіси. Крім перегляду фільмів, організатори обіцяють можливість зустрітися та поспілкуватися із творчими групами, режисер(к)ами та героями стрічок. Вхід вільний!

Організовує проєкт, присвячений 30-тій річниці Незалежності України, Міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Think Tank Ukraine. Портал “Нове українське кіно” виступає медіапартнером заходу.

За темою: “Зоряна ніч” у Харкові: які українські фільми покажуть у кінотеатрі просто неба

Розклад показів «Зоряна ніч. Кіно просто неба»:

3 вересня: Кіборги, реж. Ахтем Сеітаблаєв

За сюжетом, протягом двотижневого чергування в аеропорту одного батальйону в 2014 році. Добровольча група вперше приїздить до гарячої точки, яку вже чотири місяці обороняють наші військові та віч-на-віч стикається зі страшним обличчям війни: захищати аеропорт стають не лише професійні військові, а й добровольчі корпуси. Це зіткнення – безумовний виклик для всього світу – стає початком формування нової самоідентифікації громадян України.

4 вересня: 11 дітей з Моршина, реж. Аркадій Непиталюк

Усім відомо, що Моршин був заснований на місці падіння метеорита, який багатий на рідкісний метал – осмій. Прагнучи заробити легкі гроші, Сніжана вирішує обдурити всіх і заволодіти коштовним об’єктом. Усе б нічого, якби на її шляху не з’явилися 11 дітей з Моршина. Згуртувавшись у єдине ціле заради єдиної мети, вони розпочинають боротьбу проти несправедливості.

5 вересня: Віктор робот (анімаційний), реж. Анатолій Лавренішин

Події стрічки відбуваються в далекому майбутньому. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає. Дівчинка разом з помічником – крихітним роботом Віктором – вирушає на його пошуки. Так починаються захопливі пригоди двох друзів.

6 вересня: Гірська жінка: на війні, реж. Бенедикт Ерлінґссон

Хатла – диригентка хору, їй за п’ятдесят, однак за лаштунками тихої рутини вона веде таємне життя пристрасної захисниці екології. Коли Хатла планує свою найбільшу та найсміливішу операцію, вона отримує неочікуваного листа, який змінює все. Її заявку на усиновлення дитини нарешті схвалено, і на неї чекає маленька дівчинка з України. Оскільки Хатла готується покинути свою роль диверсанта та захисника нагір’я, щоб виконати свою мрію стати матір’ю, вона вирішує здійснити ще одну фінальну атаку, щоб завдати руйнівного удару алюмінієвій промисловості.

7 вересня: Донбас, реж. Сергій Лозниця

Фільм складається з тринадцяти коротких сюжетів, заснованих на документальних матеріалах і розповідає про події, що відбувалися на сході України. Стрічка показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу. «Зелені чоловічки» не можуть пригадати назви свого «рідного містечка, тут поруч». Німецького журналіста на блокпосту зустрічають криком «фашиста зловили!». Тут святкують весілля та влаштовують вуличні розправи, експропріюють на благо «республік» машини та гроші, живуть у підвалах, рятуючись від обстрілів. Фільм Сергія Лозниці шукає відповідь на запитання: де в цьому калейдоскопі проходить грань між правдою і вигадкою?

8 вересня: Безславні кріпаки, реж. Роман Перфільєв

1844 рік. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай. Випадково він знайомиться з молодим Тарасом Шевченком, якого вирішує навчити прийомам традиційних японських бойових мистецтв. Разом герої починають боротися за свободу українського народу.

9 вересня: Мої думки тихі, реж. Антоніо Лукіч

Звукорежисер і композитор Вадим, зазнавши безлічі невдач у роботі та особистому житті, отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити “незручну Україну” і вирушити до “привабливої Канади”. Подалі від проблем. Туди, де все таке ж високе, як і він сам, включаючи дівчат. Однак, виявляється, що все значно складніше, адже головним супутником у новій роботі буде людина, яка для цього аж ніяк не годиться, – мама Вадима.

10 вересня: Додому, реж. Наріман Алієв

Фільм розповідає історію кримськотатарської родини, розділеної після анексії Криму Росією. У кримського татарина Мустафи помирає первісток Назім. Батько приїжджає до Києва, де жили два його сини після початку війни, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати на батьківщині, в Криму, згідно з традиціями. Хлопець не розуміє намірів батька й не хоче повертатися з мирного Києва в Крим, але не наважується на непослух.

11 вересня: Фокстер і Макс, реж. Анатолій Матешко

Школяр Макс знаходить балончик із нанофарбами і малює зображення собаки. Несподівано намальоване хлопцем графіті оживає і перетворюється на собаку-наноробота з суперможливостями. Про це дізнається небезпечний злочинець, який починає за ними полювати. Але разом ці двоє готові дати будь-кому відсіч! На них чекають неймовірні пригоди і особлива місія – захистити себе та врятувати світ.

12 вересня: Атлантида, реж. Валентин Васянович

Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

13 вересня: Плем’я, реж. Мирослав Слабошпицький

Кримінальна драма є експериментом у галузі кіно і повністю знята мовою жестів без субтитрів і закадрового голосу. Головний герой стрічки Сергій потрапляє в спеціалізований інтернат для людей із вадами слуху, де діє кримінальна організація «Плем’я». Намагаючись вписатися в ієрархію школи, Сергій бере участь у кількох пограбуваннях, однак кохання змушує його порушити неписані закони племені.

Плем’я

14 вересня: Захар Беркут, реж. Ахтем Сеітаблаєв, Джон Вінн

1241 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців – брати Беркути потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити багаточисельного ворога.

15 вересня: Бобот і енергія всесвіту, реж. Максим Ксьонда

Звичайний дитячий табір. Наш час. Вадик, 12-річний фантазер-брехло, з прикрої помилки стає відщепенцем серед своїх друзів. Ще вчора він був душею компанії, а сьогодні ніхто не хоче з ним спілкуватися. Не звиклий бути на периферії життя, Вадик, відчайдушно намагається зробити подвиг і повернути повагу товаришів, проте за волею долі, замість цього, потрапляє в центр протистояння двох неземних сил. З одно боку – безлика і всемогутня “Енергія”, яка створила світобудову, даючи їй розвиток і трансформацію.

Те, що ми звикли називати прогресом, те, що, як нам здається, підняло нас з печерного, на сучасний рівень. З іншого – стародавня цивілізація, яка на своєму прикладі знає, що кінцева форма розвитку енергії – вибух. Вибух, який змітає будь-яку форму життя, знищуючи старий і починаючи новий виток її розвитку. Навіть у самій сміливій фантазії, Вадик не міг уявити, що потрапить в таку халепу. Звиклий бути героєм у своїх розповідях, Вадик ніяк не думав ставати їм насправді. Адже розповідати про вигадану сміливість легко, а от подолати справжній страх вдається не кожному. Тепер Вадику потрібно зробити подвиг не заради поваги друзів, а заради запобігання глобальної катастрофи.

16 вересня: DZIDZIO. Контрабас, реж. Олег Борщевский

Якщо трійця йолопів вирішила зайнятися незаконною справою, чекай кінця світу локального масштабу. Вони виросли на кордоні, тому де знайти “легкi” грошi – для них не питання. Але коли на шляху з’являється гарна дівчина, всім планам капець. Тож американські гiрки порівняно з їхніми пригодами – це легке погойдування. Але нашi герої заради мрії готові на все.

17 вересня: Погані дороги, реж. Наталка Ворожбіт

Стрічка складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом «Кіборги».

18 вересня: Ціна правди, реж. Аґнєшка Голланд

Валлійський журналіст та радник британського прем’єр-міністра Гарет Джонс шукає наступну велику історію та приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. Там він знайомиться з Адою Брукс, яка відкриває йому очі на “радянську утопію”, і Гарет, попри смертельні погрози спецслужб СРСР, розпочинає власне розслідування. Крок за кроком він наближається до розкриття правди про найбільшу трагедію українського народу – Голодомор.

Початок о 20:00. Вхід вільний!

Нагадаємо, кінотеатр просто неба «Зоряна ніч» взяв собі за мету популяризувати українське сучасне кіно серед східноукраїнського глядача, пропонуючи харків’янам та гостям міста безкоштовно подивитись якісне кіно просто неба.

Зоряна ніч. Кіно просто неба

Читайте також

Кінофестиваль Kharkiv MeetDocs подовжує приймання робіт до конкурсних програм та знайомить з одним із членів журі