fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ахтем Сеітаблаєв пульс

Режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв, “Пульс”: Медики у мене асоціюються з сильними, впевненими людьми

592

Ахтем Сеітаблаєв, режисер фільмів  “Хайтарма”, “Кіборги”, “Чужа молитва” та “Захар Беркут”, розповідає про свого персонажа у фільмі “Пульс”, про ставлення до медиків, про нові проєкти “Доброволець” і “Номери”, а також про свій погляд на те, що відбувається в українському кіно.

Спортивна драма “Пульс” Сергія Чеботаренко – це натхненна історія про українську легкоатлетку Оксану Ботурчук, яка здійснила свою мрію всупереч усіляким “неможливо”. Прем’єру та прокат стрічки у зв’язку з карантином та закриттям кінотеатрів було перенесено з 19 березня на невизначений термін. У фільмі знявся український актор і режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв. В інтерв’ю для InfoResist актор поділився цікавими подробицями зйомок “Пульсу”, а також розказав про власні фільми. Проект “Нове українське кіно” публікує з нього головне і найцікавіше.

Про роль лікаря-окуліста

Мені зателефонував продюсер фільму (Єгор Олесов – ред) та розповів про новий проєкт, в якому мені хочуть запропонувати роль лікаря-окуліста. Це гарна історія. Історія людини, яка змушена, як лікар, говорити важку правду, але як людина – щиро переживати, що дівчина не зможе більше бачити. І тим більше займатися спортом, він їй тепер категорично протипоказаний, адже це її найбільша мрія, стати чемпіонкою.  Саме мій персонаж повідомляє їй, що її мрія не здійсниться. Для неї це справжня катастрофа – жити без мрії!

Мені сподобалася історія Оксани. Вона справжня, дійсно мотивуюча, у ній поєдналися воля людини, диво, непереборні перешкоди. І обставини, які абсолютно не передбачали здійснення цієї мрії. Та й жанр спортивної драми не так часто зустрічається в нашій індустрії.

Про характер героя 

Мій герой не з тих, хто готовий за певну мзду сказати діагноз, який би обнадіяв молоду дівчину та її батьків. Він розуміє, через що потрібно пройти головної героїні, а це пряма загроза її здоров’ю. Лікар, якого я граю, розуміє це, і досить жорстко, зі свого боку, забороняє їй думати про спорт. Після цього Оксана з батьками перестають відвідувати мого героя, їдуть в інше місто, і там зустрічають лікаря, який говорить про те, що все можливо.

З чим асоціюються лікарі

Я зіграв п’ять лікарів різних кваліфікацій і кожен раз це був новий досвід. Медики у мене асоціюється з сильними, впевненими людьми, з хорошим почуттям гумору, іноді досить цинічним. І це як раз те, що допомагає не включатися в усі хвороби, які зустрічаєш. І залишатися людиною, професія якого передбачає ясність розуму, твердість руки і точність рішень. Але при цьому, вони – живі люди. Як правило, ще й фізично сильні.

Ахтем Сеітаблаєв і Наталія Бабенко у фільмі “Пульс”

Про серіал “Доброволець”

Якщо коротко, то, перш за все, це серіал про непросте повернення чоловіка з війни. Те, з чим він стикається, те, як ми, цивільні, з ним стикаємося тут. Часто просто нікому допомогти повернутися до мирного життя. Я вважаю своїм обов’язком за допомогою кіно, через телевізійний фільм, підняти цю тему.

Це бойовик, чоловіче кіно, але з дуже важливою ліричною складовою. Це важливий фундаментальний етап у житті нашого героя і, в принципі, кожної людини, яку іноді потрібно рятувати і оберігати.

Але для мене головне – спробувати розповісти тим, хто не знає, що таке війна, як важливо бути уважними, толерантними і мудрими. І вдячними по відношенню до тих людей, які повертаються з війни. Завдяки яким ми можемо жити тут мирно.

Про “Номери” на Берлінале 

Судячи з тривалості оплесків і переповненими залами, фільм «Номери» глядач прийняв. Те, як зал «дихав» в унісон подіями, які відбувались на екрані, дозволяє мені сказати, що ми зуміли знайти необхідний для розуміння і відчуття цієї історії інструментарій.

Про Держкіно

У мене великі переживання і великі побоювання… Починаючи з того, як був проведений конкурс – це стидоба і ганьба. Я не знайомий з пані Кудерчук. Але мені добре відомі досягнення Юлії Синькевич на своєму місці. Це не можна порівняти, як, наприклад, людина, яка запускала, умовно кажучи, в космос кораблі, і фахівець, який прийшов послухати майстер-клас з цього приводу.

Скільки часу минуло після призначення? Де прес-конференція, де власна програма розвитку українського кіно? Скоротили на 50% кількість проєктів, які могли претендувати на фінансову підтримку. Серед фільмів, які залишилися, дуже мало, – а якщо говорити точніше, то практично немає, – сценаріїв, які б розповідали про історичні події або персонажів, які сприяли формуванню української культури і національної ідеї.

Про 11-й пітчинг та фільм про Лесю Українку

І все ще відкрите питання 11–го пітчингу Держкіно – було це їх самостійним рішенням про фінансову підтримку того чи іншого фільму, або ж їх змусили. Наприклад, в 21-му році буде 150 років з дня народження Лесі Українки. Дивно, що проєкт, який на момент пітчингу був одним з найсильніших, не знайшов підтримки. Якщо єдина причина не підтримати фільм про Лесю Українку, є той факт, що режисерка – громадянка Грузії, тоді важливо не забувати, що Нана Джанелідзе – режисерка, у творчому доробку якої є чудові художні та документальні фільми. В інших фільмах 11-го пітчингу Держкіно наявність режисера-іноземця не завадило отриманню гарантій на державну підтримку.

Українське кіно буде. Тому що якщо хтось хоче нас закопати в землю, нехай пам’ятає, що ми – зерно, яке проросте.

Нагадаємо, фільм “Пульс”, в якому грає Ахтем Сеітаблаєв, – це натхненна історія про українську легкоатлетку, заслуженого майстера спорту України, паралімпійської чемпіонки 2008 року, п’ятиразового срібного та бронзового призера ігор 2012 та 2016 років – Оксану Ботурчук. Вона здійснила свою мрію, всупереч усіляким “неможливо”.

Нова дата старту кінотеатрального релізу стрічки буде повідомлена творцями фільму згодом. Слідкуйте за оновленнями в нашій сторінці cinema.in.ua. Ну а поки дивимось другий офіційний трейлер фільму “Пульс”.

Читайте також

Сергій Чеботаренко, режисер “Пульсу”: Я хочу розповісти всьому світові правдиву історію про українського героя