fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Розділові Наживо Сергія Жадана

Фільм-концерт “Розділові Наживо” за участі Сергія Жадана вийшов на Takflix

491

2 квітня на платформі Takflix вийшов фільм-концерт “Розділові Наживо” за участі Сергія Жадана. Стрічку можна переглянути за 60 гривень у всіх країнах світу.

В основі фільму лежить екранізація перформансу “роздІловІ” — культового міждисциплінарного проєкту мистецької агенції АртПоле. Перфоманс на основі книги Сергія Жадана “Вогнепальні й ножові” вперше презентували у 2012 році. З того часу виступи відбулися в різних локаціях, від Бахмута й Станиці Луганської до Варшави й Вроцлава. Зйомки фільму-концерту “Розділові Наживо” відбулися під час останнього виступу артистів, після якого проєкт припинив своє існування.

Фільм можна подивитись офіційно онлайн на Takflix за посиланням.

Автором ідеї та режисером “Розділові Наживо” є Вадим Ільков — оператор фільму “Вулкан” та режисер-постановник “Тато — мамин брат”. Для роботи над проєктом Ільков зібрав 11 найкращих операторів України. 11 камер одночасно слідкували за останнім виступом “роздІлових”, не пропускаючи жоден рух артистів. В результаті сам фільм став дослідженням творчого процесу, розкриваючи перед глядачами несподівані та захоплюючі моменти творення мистецтва, можливості бути разом, чути й відчувати один одного.

Мистецький проєкт “Розділові Наживо” створено за участі Сергія Жадана (текст / голос), Олі Михайлюк (ідея / візуалізації), Олексія Ворсоби (музика / акордеон), Томаша Сікори (музика / експериментальні інструменти та саксофон) та Сергія Пілявця (VJ). Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Розділові Наживо Сергія Жадана

Варто зазначити, що фільм-концерт — не найпоширеніший жанр в українському кіно, особливо якщо казати про нього в мистецькій площині. Десь глибоко в історії можна віднайти численні архівні фільми-концерти “Укртелефільму”. Або навіть докопатися до “Концерту майстрів українського мистецтва” Бориса Барнета 1952 року.

У часи незалежності концерти набагато частіше отримували телеадаптації. Виключення складали, наприклад, роботи “Supernation” Другої ріки, “Симфо хіп-хоп” ТНМК чи “OE.20 Live in Kyiv”.

“Розділові Наживо” перебувають у зовсім іншій площині. Тут немає гучної музики, так і стрічка існує в мистецькому контексті, а не у фан-середовищі. Це кіно про невловиме, яке відбивається на екрані та сітківці ока.

Розділові Наживо Сергія Жадана

«Такфлікс» – онлайн-платформа для легального перегляду українського кіно. Зараз на платформі можна подивитись «Вулкан» Романа Бондарчука, «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк, «Гуцулка Ксеня» Олени Дем’яненко та «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан та інші фільми.

Читайте також

Гумор під час карантину: дивіться 20 українських комедій онлайн і смійтесь на здоров’я