fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Людина з табуретом

Фільм “Людина з табуретом” про мандрівника-дивака вийшов на Takflix

1 321

В основі фільму “Людина з табуретом” лежить неймовірна історія пригод мандрівника, режисера та продюсера Леоніда Кантера. З 13 травня стрічка доступна на платформі Такфлікс для всіх.

Історія з табуретом почалась у 2004 році на звичайній київській кухні, де студенти вигадали просту, але безумну гру «З Табуретом до океану»: донести чотири дерев’яні табурети до чотирьох океанів – Атлантичного, Індійського, Льодовитого й Тихого океанів. У документально-пригодницькому фільмі “Людина з табуретом” показано подорож до Тихого океану, що тривала рік.

Серед 20 учасників ініціатор експедиції – Леонід Кантер із дружиною Діаною та донькою Маґдаленою. Якщо Леонід невпинно здійснював свою шалену мрію – ніс табурет на мис Горн, то метою Діани та Маґдаленки було зібрати унікальні казки народів світу, що також увійдуть до фільму.

У своїй подорожі головні герої зустрічають людей на іншому боці планети, які шукають щастя – у медитаціях, карнавалах, піснях, ворожінні, пияцтві та наркотиках. Вони голодують, важко працюють, сплять де доведеться, миються в річках та водоспадах і все заради своєї химерної мрії – віднести табурет на край землі. Повернувшись в Україну, мандрівники зустрічають полум’я війни…

Фільм можна подивитись офіційно онлайн всього за 60 грн. на Takflix за посиланням, в тому числі з англійськими субтитрами.

Фінансування проекту автори зібрали шляхом краудфандингу на платформі «Спільнокошт». Виробництво фільму також підтримав Український культурний фонд.

Стрічка «Людина з табуретом» мала стати маніфестом одвічній силі людських мрій і її потужних дій. Проте сценарій змінило саме життя, а точніше – подорож, яку безстрашний мрійник вирішив здійснити останньою.

Команда цієї стрічки працювала з Кантером також над документальними фільмами “МІФ” та “Добровольці Божої Чоти”. Після прем’єри в Україні 20 лютого 2019 року автори показали його на всіх континентах, мандруючи разом із ним та продовжуючи пізнавати та поширювати ідеї, які ніс мандрівник і режисер Леонід Кантер.

Звуковий супровід до стрічки “Людина з Табуретом” зроблено з “KWA sound production”, яка робила звук для фільмів “Кіборги”, “Міф”, “Жива Ватра” та ін.

Музику для стрічки написали Марко й Тарас Галаневич – музиканти гуртів “ДахаБраха” та “OY sound system”, а також Balaklava Blues, Freel та Едуард Приступа. Пісня “Табурет” була у 2020 році номінована на кінопремію “Золота Дзиґа”. Також фільм отримав номінацію, як Найкращий документальний фільм.

«Такфлікс» – онлайн-платформа для легального перегляду українського кіно. Зараз на платформі можна подивитись «Вулкан» Романа Бондарчука, «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк, «Гуцулка Ксеня» Олени Дем’яненко, «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан та інші фільми.

Читайте також

П’ять заборонених в СРСР українських фільмів можно переглянути онлайн