fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Цей дощ ніколи не скінчиться

Фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» змагатиметься в конкурсі престижного кінофестивалю в США

413

Документальна стрічка Аліни Горлової «Цей дощ ніколи не скінчиться» братиме участь у важливому «oscar-qualifying» американському кінофестивалі True/False Film Fest.

Про це порталу “Нове українське кіно” повідомили у пресслужбі фільму. Як зазначається, True/False Film Fest, який цьогоріч відбудеться 5-9 травня в Коламбії (штат Міссурі, США), відбирає фільми з творчою формою та інноваційною точкою зору на сучасність, здатні спровокувати дискусії навколо піднятої теми. Серед них і стрічка «Цей дощ ніколи не скінчиться» Аліни Горлової.

За темою: Режисерка Аліна Горлова: У фільмі “Цей дощ ніколи не скінчиться” є авторський погляд на реальність

«Цей дощ ніколи не скінчиться» (This Rain Will Never Stop) є копродукцією України (Максим Наконечний та Олена Яковицька, TABOR), Латвії (Ілона Бічевська, Avantis promo), Німеччини (Патрік Гамм, Bulldog agenda) й Катару.

Стрічка запрошує глядача доєднатися до потужної та візуально вражаючої монохромної подорожі Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі «війна-мир». Андрій Сулейман разом із батьками переїхав із Сирії в Україну, але знову зустрівся із війною уже в новій країні. Він є волонтером Червоного Хреста та працює з жертвами збройного конфлікту.

Режисерка – Аліна Горлова. Оператор – В’ячеслав Цвєтков («Земля блакитна, ніби апельсин»). Звукорежисер – Василь Явтушенко (4EARS Sound Production). Композитори – Сергій Сінський, Ґоран Ґора. Монтажери – Ольга Журба, Семен Мозговий, Аліна Горлова. Сценаристи – Аліна Горлова, Максим Наконечний.

«Цей дощ ніколи не скінчиться» був профінансований Держкіно України, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute, та підтриманий Українським Інститутом в міжнародному просуванні завдяки програмі proMOTION.

Нагадаємо, що світова прем’єра «Цей дощ ніколи не скінчиться» відбулась на найбільшому міжнародному фестивалі документального кіно IDFA 19 листопада 2020 в Амстердамі. Там стрічка Аліни Горлової отримала нагороду «Найкращий повнометражний фільм» в секції «Перша Поява» IDFA.

За темою: Український фільм “Цей дощ ніколи не скінчиться” отримав нагороду конкурсу First Appearance IDFA

22 листопада 2020 фільм отримав головну нагороду одного із найстаріших світових фестивалів «Festival dei Popoli». А в березні 2021 року відбулась національна прем’єра в світовій конкурсній програмі Docudays UA, та стрічка «Цей дощ ніколи не скінчиться» отримала спеціальну правозахисну нагороду від незалежної платформи Current Time.

___________________

Фестиваль True/False Film Fest відноситься до рідкісної категорії «oscar-qualifying». Наприклад, перед 93 церемонією Оскару Американська кіноакадемія акредитувала в цю категорію лише 22 світові фестивалі: саме учасники їх конкурсної програми – це фільми, що потенційно можуть податися на Оскар в категорії «документальне кіно». Кожного року цей перелік оновлюється.

Фото: Держкіно (кадр із фільму)

Читайте також 

Стрічку “Стоп-Земля” покажуть на кінофестивалі у Нью-Йорку