fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

10 фільмів 13 кінопітчингу Держкіно, які точно можу стати хітами

1 204

Підліткова фантастика, Петя Бампер і Сус, сусідка Тіна Кароль, Донбас та повернення 90-х – які ще фільми можуть отримати державну фінансову підтримку.

В останній тиждень червня Державне агентство України з питань кіно провело другий тур 13-го конкурсного відбору кінопроєктів, що претендують на державну підтримку. З 30 повнометражних картин “Нове українське кіно” обрало 10, з яких цілком можуть вийти очікувані кінохіти.

«Хороші дівчатка потрапляють в Рай»

Жанр: комедія з філософським підтекстом

Режисер: Мирослава Хорошун

Синопсис: У центрі сюжету – дівчина, яка постійно прагне зробити щасливими інших людей, але сама не стала від цього щасливішою: близькі їй докоряють, а коханий – зраджує. Тому в день свого тридцятиріччя вона вирішує стати поганою, але щасливою.

Що відомо про фільм: у стрічці знімуться Яна Коверник (“Інший Франко”), Володимир Заєць, Сергій Кравець (“Схованки”), Юрій Одинокий (“Таємний щоденник Симона Петлюри”) та Лариса Руснак (“Стрімголов”, “Із зав’язаними очима”). Творці стрічки обіцяють референси в бік серіалу «Секс і місто» та дилогії «Щоденник Бриджит Джонс». Виробник – ТОВ «Джой Філмз», продюсер – Олександр Омельянов. Попередньо запланована прем’єра – початок весни 2021 року.

Хороші дівчатка потрапляють в Рай

«Я і Фелікс»

Жанр: драма

Режисер: Ірина Цілик

Синопсис: це автобіографічна історія дорослішання, яку описав чоловік Ірини Цілик, український письменник Артем Чех у своєму романі «Хто ти такий?» У центрі сюжету – дружба маленького хлопчика з колишнім контррозвідником Феліксом, який став частиною його сім’ї. Дія відбувається в 90-х роках.

Що відомо про фільм: головні ролі у фільмі зіграють український письменник Юрій Іздрик та син режисерки, проте вибір акторів не остаточний. Можливі референси в бік таких фільмів, як «400 ударів», «У пошуках Фореста», «Що гнітить Гілберта Грейпа» тощо. Виробник – LimeLite / ForeFilms, продюсери – Володимир Яценко  («Додому», «Дике поле») та Анна Соболевська («Додому»).

Продюсери сподіваються показати стрічку на фестивалях класу А, зокрема в Каннах, Венеції, Торонто та на «Санденсі». Кінотеатральну прем’єру в Україні заплановано на 4 листопада 2021 року.

По темі: Вийшов тизер фільму «Я і Фелікс» Ірини Цілик про 90-ті

Я і Фелікс

«Самородки»

Жанр: пригодницька комедія

Режисер: Ольга Золотарьова

Синопсис: Бажаючи розбагатіти, двоє друзів-простаків їдуть до Житомирської області копати бурштин, але потрапляють в епіцентр збройного протистояння бандитських угруповань.

Що відомо про фільм: головні ролі зіграють комедійні актори Олексій Супрун та Сергій Сус, також відомі, як Петя Бампер і Сус. Також у фільмі зіграє Олексій Тритенко (“Чорний ворон”, “Хайтарма”). Виробник – ТОВ «База Філмз», продюсер – Артем Колюбаєв, автор сценарію – Сергій Алімов.

«Свято Хризантем»

Жанр: науково-фантастична драма

Режисер: Семен Мозговий (“Історія Зимового саду”)

Синопсис: людство вимирає, але науковці знаходять стару жінку, вкриту бутонами хризантем, що вижила після ядерного вибуху. Молода лікарка намагається допомогти їй відновити пам’ять і свою особистість, через що опиняється у центрі конфлікту між державою, яка хоче дізнатися таємницю бабусі, і людьми, які вірять у пришестя нового месії.

По темі: “Свято Хризантем”: вийшов перший тізер науково-фантастичної драми

Що відомо про фільм: фільм порушує проблему цінності людського життя, а також її крихкості й унікальності. У зіграють Анастасія Шевченко (співачка Стасік), Людмила Мозгова, Дмитро Ярошенко (“Наші котики”“Заборонений”), Роман Ясиновський, Андрій Палатний, Ірина Полонська, Наталія Полонська та Микита Скоморохов. Виробник – ТОВ «Мейнстрім Пікчерз», продюсери – Артем Колюбаєв та Олександр Чепига.

Свято Хризантем

«Чорнобильський Робінзон»

Жанр: драма

Режисер: Сергій Гаврилюк

Синопсис: головний герой проводить 13 років у Зоні відчуження, але коли вибирається звідти, розуміє, що потрапив у ще більш жорстокий світ.

Що відомо про фільм: сценарій фільму написав Мирослав Слабошпицький, який працював у Чорнобилі. Головну роль у стрічці має виконати Іван Шаран (“Шляхетні волоцюги”). Виробник – ТОВ «Кіновир», продюсери – Катерина Шевченко та Мирослав Слабошпицький.

«Альфа»

Жанр: молодіжна фантастика

Режисер: Валерій Кочерган

Синопсис: головний герой намагається врятувати від невідомих сил дівчину, яка перехворіла на коронавірус і отримала суперздібності.

Що відомо про фільм: на головні ролі розглядають таких акторів, як Даша Соколюк, Тарас Цимбалюк (“Спіймати Кайдаша”), Андрій Валенський, Роман Халаїмов (“Фокстер і Макс”), Влад Никитюк та інші. Виробник – ЧП «Майстер продакшн», продюсер – Дмитро Кравченко. У прокат фільм має вийти восени 2021 року.

альфа

«Сусідка»

Жанр: комедія

Режисер: Наталія Пасеницька (“Порядна львівська пані”)

Синопсис: на святкуванні 40-річчя затятого холостяка Петра друзі б’ються з ним об заклад, чи зможе Петро протриматись під одним дахом із жінкою бодай тиждень. Так у смарт-квартирі гульвіси з’являється Вероніка – елегантна вчителька музики, молодша сестра його найкращого друга, яка щойно пішла від чоловіка-тирана й не має даху над головою. Але сюрпризом для Петра стає поява дітей Вероніки, двійнят-першокласників, що перевертають життя чоловіка догори дриґом.

Що відомо про фільм: сценарій до фільму написала Ірена Карпи, на головні ролі розглядаються Тіна Кароль та Михайло Кукуюк (“Наші котики”, “Свінгери”). Виробник – ТОВ «Еф філмз», продюсери – Андрій Ногін, Олеся Ногіна, Андрій Фесяк.

сусідка

«Подвійний імельман»

Жанр: пригодницька драма

Режисер: Віра Яковлєва

Синопсис: подвійний імельман – це фігура вищого пілотажу. За сюжетом, після падіння українського літака члени екіпажу опиняються на окупованій Росією території на Донбасі і змушені поодинці вибиратися звідти, а для цього їм доведеться провернути «подвійний імельман» зі своїм життям. Головна героїня – мама одного з членів екіпажу, яка намагається допомогти сину вибратися.

Що відомо про фільм: сценарій до фільму написала Ірен Роздобудько, яка багато спілкувалася з людьми з окупованих територій. Ролі виконають: Лариса Руснак, Істан Розумний, Ваталій Іванченко, Олексій Тритенко та інші. Виробник – ТОВ «Ейдетік Пікчерз», продюсер – Роман Негрієнко.

«БанДіти»

Жанр: сімейний

Режисер: Яна Антонець

Синопсис: коли злодій відбирає в сиріт будівлю, а їхній опікун потрапляє до лікарні з переломами всього – діти мусять розв’язати свої проблеми самостійно. Вони збираються пограбувати торговий центр клятого злодія та повернути свій дім, але їхні плани руйнуються один за одним. Нарешті діти перемагають, та геть несподіваним чином: тепер вони – справжня команда, точніше – міцна сім’я.

Читайте також: “БанДіти”: Ірма Вітовська зіграє у фільмі за концепцією “доброго кіно”

Що відомо про фільм: стрічка має на меті привернути увагу до проблем дітей-сиріт. Головні дорослі ролі в сімейній комедії зіграютьТая Щурук («Перші ластівки») та Дмитро Лісовенко. Керівника дитбудинку – Георгій Делієв. . Автори сценарію – Володимир Нагорний, Віктор Семернін, Іван Поляков. Виробник – ТОВ «Трумен Продакшн», продюсер – Валерій Калмиков. Прем’єра запланована на березень 2022 року.

бандіти

«Ля Палісіада»

Жанр: пострадянський нуар

Режисер: Філіп Сотниченко

Синопсис: Колишній судовий психіатр згадує закриту справу 25-річної давнини, коли посадили невинну людину. Режисер хоче показати, як вплинули 90-ті роки на сучасну Україну.

По темі: “Ля Палісіада”: дивіться тизер фільму про смертну кару 90-х в Україні

Що відомо про фільм: під час написання сценарію до фільму, було проведено консультації з істориками, воєнними та психіатрами задля реалістичного висвітлення подій та часу у кадрі. “Ляпалісіада” – це один з видів мовної надмірності: твердження або зауваження, зміст якого окреслений попередньою фразою, що межує з абсурдністю.Виробник – ТОВ «Віател», продюсери – Галина Криворчук і Сашко Чубко.

В підготовці матеріалу використані статті Детектор медіа, MBR.

Читайте також

Від Пекельної хоругви до Кайдашів: де дивитись онлайн українське кіно 2020 року