fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Подвійний іммельманн

Завершено зйомки фільму-дебюту Віри Яковенко “Подвійний іммельманн”

306

Кінокомпанія Eidetic Pictures завершила зйомки повнометражного фільму-дебюту Віри Яковенко “Подвійний іммельманн” з народною артисткою України Ларисою Руснак в головній ролі.

Про це повідомляє Держкіно. Фільм безоціночно показує процеси, які виникли у суспільстві серед мешканців “сірої зони”, які зіткнулись із новою реальністю і намагаються пристосуватись до життя у нових умовах. Зіткнення віч-на-віч із “ворогом” – представниками української сторони – породжують прагнення до пізнання, яке йде у розріз із телевізійною пропагандою та викликають у одних поштовх до людяності, розуміння та переосмислення, а у інших – жагу до використання безмежної влади, здирництво та втрату моральних цінностей заради власної вигоди.

За словами авторів фільму, образ “Подвійного іммельманну” як небезпечного прийому вищого пілотажу – це алегоричне вираження тих непростих процесів, які проходять і громадяни, і сама країна, і надмета цього віражу “до точки повернутись і людиною лишитись”.

За темою: Стартували зйомки пригодницької драми «Подвійний імельман»

За сюжетом, після падіння українського літака члени екіпажу опиняються на окупованій території на Донбасі й змушені поодинці вибиратися звідти, для чого їм доведеться провернути “подвійний імельман” зі своїм життям. Головна героїня – мама одного з членів екіпажу, яка намагається допомогти сину вибратися з полону.

Ролі у фільмі виконують Лариса Руснак (“Депортація 44-46”“Із зав’язаними очима”), Істан Розумний (“Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас»”), Ксенія Баша, Ніна Набока (“Спіймати Кайдаша”) та інші.

Режисерка-постановниця фільму – Віра Яковенко, авторка сценарію – Ірен Роздобудько (“Поводир”). У 2020 році її сценарій посів перше місце у Міжнародному літературному конкурсі “Коронація слова” у номінації “Кіносценарії”.

Стрічка створюється компанією “Ейдетік Пікчерз” за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Продюсери фільму – Олексій Пантелєєв, Роман Негрієнко, Ольга Пантелєєва.

Нагадаємо, кінопроєкт “Подвійний іммельманн” став одним із переможців Тринадцятого конкурсного відбору Держкіно. Розмір державної підтримки склав 11 986 043 грн.

За темою: За підсумками пітчингу: 7 нових фільмів, які отримають від Держкіно фінансування

Кадри зі зйомок

Фото: Держкіно

Постер фільму

Подвійний іммельманн

Читайте також

10 фільмів 13 кінопітчингу Держкіно, які точно можу стати хітами