fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Бокс-офіс українських фільмів у лютому 2020 року

568

Почнемо наш черговий бокс-офісний огляд з гарної новини – у перший вікенд лютого 2020 року було встановлено новий рекорд: у вітчизняних кінотеатрах демонструвалося одночасно 7 українських фільмів. Ніби й дрібниця, але приємна – українського кіно на великому екрані стає дедалі більше.

А тепер про те, як на них ходять в кіно глядачі. І почнемо огляд з картини, яка вийшла в прокат 30 січня на 219 екранах. Згідно з даними kino-teatr.ua, українська неполіткоректна комедія “Наші котики” Володимира Тихого зібрала на старті понад ₴3,4 млн. За п’ять тижнів прокату вдалось довести цю цифру до ₴8,6 млн., що й добре, але, на жаль, лише чверть від заявленого виробничого бюджету.

Продовжила свою переможну ходу комедія Антоніо Лукича “Мої думки тихі”, яка за шість тижнів прокату зібрала майже ₴9,5 млн і, таким чином, принаймні умовно окупила свій бюджет у ₴9,2 млн. Враховуючи, що картина виходить в прокат в Білорусі, а також готується до повторного прокату в Україні – що в обох випадках історія дивовижна, – у стрічки є всі шанси зібрати дещо більше коштів. Уважно слідкуємо.

Кримінальна драма Сергія Лисенка “Екс” вже на третьому вікенді була знята з прокату. Її валові збори склали ₴482 тис. при 20-мільйонному бюджеті.

Завершили свою прокатну історію в українських кінотеатрах вітчизняні стрічки  “Пекельна хоругва, або Козацьке Різдво” і “Віддана”. Перша з них за сім тижнів прокату зібрала ₴9,6 грн., друга – фінішувала через п’ять тижнів із сумою ₴6,3 млн. Свої останні гривні зібрали також “Скажене весілля 2” і  “Чорний ворон”, хоча, схоже, що в свій останній тиждень прокату зали з цими картинами вже були пустими, тож остаточні цифри –  ₴41 млн. і  ₴4,1 млн. відповідно так і залишились з січня. Для першої з них, безперечно, перемога.

Далі нарешті можемо поговорити про новачків. Напередодні Дня Святого Валентина на екрани вийшла українська комедія для дорослих “Гола правда. На 208 стартових екранах картина зібрала понад ₴3 млн. Проте вже на другому та третьому вікендах збори одеської комедії впали на понад 80%, результатом чого збори за три тижні склали ₴4,3 млн.

Інформацію про фільм “Пограбування по-українськи” знайти так і не вдалося. Незважаючи на анонси про вихід стрічки 14 лютого, в прокаті вона так і не з’явилась і жодних пояснень НЛО TV так і не надало.

Завершила місяць прем’єра воєнної драми Тимура Ященка “Черкаси”, що вийшла у широкий прокат 27 лютого. На значних 291 екрані за перший вікенд картина зібрала ₴3,6 млн, що трохи більше за стартові “Наших котиків” (але тут треба враховувати й більшу кількість екранів). Наскільки стрічка покаже витривалість в прокаті і скільки збере у підсумку, дізнаємось вже з наступного огляду.

У березні в прокат виходить лише три фільми: 5 березня комедія “Побачення у Вегасі” режисера Сергія Вейна (“Продюсер”), 12 березня “Толока” Михайла Іллєнка і 19-го березня – спортивна драма “Пульс” Сергія Чеботаренка. Слідкуйте за нашими новинами, а cinema.in.ua простежить за всіма іншими.

Джерело даних: kino-teatr.ua

Читайте також

Бокс-офіс українських фільмів у січні 2020 року